دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۵

مرتضی رهنما در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کنترل مواد غذایی پرمصرف خصوصا آبلیمو، زولبیا و بامیه، روغن، شکر، پنیر و شیر…

مرتضی رهنما در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کنترل مواد غذایی پرمصرف خصوصا آبلیمو، زولبیا و بامیه، روغن، شکر، پنیر و شیر پاستوریزه، جعبه های مقوایی که مواد غذایی در آنها قرار می گیرد و ترازوهایی که شیرینی فروشی ها استفاده می کنند، در دستور کار قرار دارد.

رهنما گفت: نمونه برداری ها در حال انجام است و تا 10 روز آینده نتایج اعلام می شود.

وی ادامه داد: اگر نمونه برداری ها موارد استفاده از مواد تقلبی، غیربهداشتی و غیراستاندارد، یا استفاده چندباره از بعضی مواد مانند روغن را، اثبات کند، با فرد خاطی برخورد صورت می گیرد.

مدیرکل استاندارد فارس درباره نوع مجازات ها اظهار کرد: نوع مجازات بسته به شدت خطری که تخلف می تواند برای مردم داشته باشد برخورد تعیین می شود.

رهنما افزود: اگر تخلف جزئی باشد به تذکر اکتفا می کنیم. اگر بحرانی باشد منجر به جلوگیری از ادامه فعالیت فرد خاطی می شود و در صورتی که فراتر از بحرانی باشد، فرد به مراجع قضایی معرفی می شود.

وی با بیان اینکه جعبه های شیرینی مشمول استاندارد هستند و وجود نشان استاندارد برآنها ضروری است، گفت: خریداران دقت کنند که جعبه حتما نشان استاندارد داشته باشد، شرایط ظاهری مناسبی داشته باشد و مواد کاغذی به شیرینی نچسبد و از جعبه هایی که امکان دارد با کاغذهای ضایعاتی درست شده باشند، استفاده نکنند.

رهنما در پایان تاکید کرد: از مردم خواهشنمدیم که درصورتی که در موادغذایی و جعبه ها به موارد مشکوک و غیراستاندارد، برخورد کردند حتما از طریق تلفن 1517 یا تلفن گویای 6290906 اداره استاندارد اطلاع دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.