چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۹۹ - ۰۱:۱۴
کهکشان NGC 4618

جدیدترین عکس تلسکوپ فضایی هابل Hubble از کهکشان NGC 4618 در حالی منتشر شده است که آژانس فضایی اروپا تصویری از تصاویر جاودانه…

جدیدترین عکس تلسکوپ فضایی هابل Hubble از کهکشان NGC 4618 در حالی منتشر شده است که آژانس فضایی اروپا تصویری از تصاویر جاودانه و ارزشمند هابل را از کهکشان NGC 4618 به عنوان عکس روز فضایی منتشر کرده است.

آژانس فضایی اروپا ESA یکی از تصاویر ثبت شده توسط تلسکوپ فضایی هابل Hubble که زیبایی بی‌نظیری دارد، منتشر کرده است.

کهکشان NGC 4618

این تصویر، کهکشان کوتوله NGC 4618 را در صورت فلکی تازی‌ها نشان می‌دهد.

کهکشان NGC 4618 که در صورت فلکی تازی‌ها Canes Venatici واقع شده است، حدود 21 میلیون سال نوری از کهکشان ما فاصله دارد و برخلاف دیگر کهکشان‌های مارپیچی، این کهکشان تنها یک بازو دارد که به آن ساختاری نامتقارن می‌دهد.

این کهکشان قطری حدود یک سوم کهکشان راه شیری دارد و به همراه همسایه خود یعنی کهکشان NGC 4625 یک جفت کهکشانی در حال تعامل را تشکیل می‌دهند. بدین معنی که این دو کهکشان به اندازه کافی نزدیک هستند که بتوانند از نظر گرانشی یکدیگر را تحت تأثیر قرار دهند.

این فعل و انفعالات ممکن است باعث شود که این دو کهکشان یا کهکشان‌های بیشتری با هم ادغام شوند تا یک شکل گیری جدید مانند کهکشان حلقه ایجاد شود.

[button color=”orange” size=”medium” link=”https://mihanpost.com/wp-content/uploads/2020/04/%DA%A9%D9%87%DA%A9%D8%B4%D8%A7%D9%86-NGC-4618.jpg” ]تماشای تصویر در اندازه واقعی[/button]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.