شنبه، ۰۵ مهر ۹۳ - ۱۰:۲۸

رییس سازمان جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 270 هزارهکتار زمین کشاورزی قابل کشت در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این میزان…

رییس سازمان جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 270 هزارهکتار زمین کشاورزی قابل کشت در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این میزان 230 هزار هکتار زمین زراعی و 40 هزار زمین باغی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه کهگیلویه و بویراحمد، جعفر گوهرگانی درجمع خبرنگاران گچساران افزود: حمایت از تعاونی‌های تولید کشاورزی نقش اثرگذاری در افزایش کمی و کیفی تولیدات کشاورزی دارد.

وی اظهارکرد: نشست فرمانداران با حضور استاندار فرصت خوبی است تا مشکلات بخش کشاورزی و کمک به اجرا طرح‌ها و تحقق اهداف بخش کشاورزی مناطق مختلف استان مورد بررسی قرار بگیرد.

رییس سازمان جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: 240 میلیارد و 629 میلیون ریال اعتبار به طرح‌های کشاورزی این استان در سال 93 اختصاص یافته است.

گوهرگانی عنوان کرد: این اعتبار از محل بودجه نفت، ماده 180 و استانی به در فصل‌های آموزشی، آب و دیگر بخش‌های کشاورزی استان تخصیص یافته است.

وی عنوان کرد: یکی از راهکارهای موثر در رونق کشاورزی در سطح استان انجام کشت و داشت و برداشت محصولات کشاورزی به صورت تعاونی و تقسیم کار و تخصصی شدن امور است.

وی گفت: مناطق دژ سلیمان، ماهور باشت، امامزاده جعفر، بید زرد، خربل و سربیشه گچساران اولویت تشکیل تعاونی تولید کشاورزی را دارند.

گوهرگانی تصریح کرد: 270 هزارهکتار زمین کشاورزی قابل کشت در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این میزان 230 هزار هکتار زمین زراعی و 40 هزار زمین باغی است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *