چهارشنبه، ۱۲ شهریور ۹۳ - ۰۷:۰۰

دبیر اولین همایش جنگل‌های بلوط گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد با دارا بودن 50 درصد جنگل‌های بلوط کارخانه فرابری بلوط در آن وجود…

دبیر اولین همایش جنگل‌های بلوط گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد با دارا بودن 50 درصد جنگل‌های بلوط کارخانه فرابری بلوط در آن وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کهگیلویه و بویراحمد رقیه ذولفقاری ظهر چهارشنبه، دوازدهم شهریور ماه در این همایش با توجه به این مطلب که 50 درصد جنگل های بلوط در این استان وجود دارد، افزود: کارخانه فرابری بلوط در این استان وجود ندارد و به همین دلیل تمامی مواد خام این میوه ارزشمند از استان و کشور خارج می شود.

وی مهمترین اهداف این همایش را جایگاه جنگل‌های بلوط نام برد و اظهارکرد: 40 درصد جنگل کشور بلوط است و در این استان 50 درصد بلوط وجود دارد.

دبیر اولین همایش جنگل‌های بلوط با اشاره به این مطلب که 75 درصد این جنگل‌ها کاربرد زیست محیطی دارند، خاطرنشان کرد: با توجه به گستردگی این پوشش گیاهی باید حساسیت بیشتری برای حفاظت آن دولت و مردم داشته باشند.

ذولفقاری با بیان این مطلب که افزایش توریسم در این استان مدیون جنگل‌های بلوط است، تصریح کرد: ورود صنعت به این استان باعث تخریب بسیار زیادی از این پوشش‌ها شده است که باید با ورود کارهای علمی به این پروژه‌ها تخریب‌ها به حداقل برسد.

وی تاکید کرد: 158مقاله به سامانه همایش جنگل‌های بلوط ارسال شد که از این تعداد 90 مقاله پذیرفته شد و ما می خواهیم در پایان این همایش یک خروجی مطلوبی داشته باشیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *