دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۵:۴۳

نشست خبري اسلوبودان کواچ سرمربي تيم ملي واليبال ايران با گلايه او از سوال يکي از خبرنگاران آغاز شد. خبرنگاري از سرمربي لهستان…

نشست خبري اسلوبودان کواچ سرمربي تيم ملي واليبال ايران با گلايه او از سوال يکي از خبرنگاران آغاز شد. خبرنگاري از سرمربي لهستان پرسيده بود چرا اين تيم اروپايي نسبت به گذشته ضعيف‌تر شده که کواچ صرب اين سوال را بي‌احترامي به تيم و عملکرد بازيکنانش دانست و گفت: ايران خيلي خوب بود و سه بر صفر لهستان را شکست داد. چطور مي‌گوييد لهستان ضعيف شده است؟ همين تيم برزيل را 3 بر صفر شکست داد. چرا آن موقع کسي نگفت لهستان ضعيف است؟ اين صحبت بي‌احترامي به تيم من و بازيکنانم است. لطفا به عملکرد خوب بازيکنان من احترام بگذاريد چرا که لهستان ضعيف نيست ما عالي بازي کرديم و برنده شديم.

سرمربي تيم ملي واليبال ايران در ادامه گفت: تمام بازيکنان من اينقدر خوب بازي کردند که حريف نتوانست کاري انجام دهد پس نبايد بگوييم لهستان بد بازي کرده است. برعکس اين تيم امشب عالي بود. بخصوص در سرويس‌هايش فوق‌العاده کار کرد. اما ما آن‌ها را شکست داديم.

در ادامه کواچ صحبت‌هاي خودش درباره اين مسابقه را ادامه داد و گفت: حرفي که در گذشته نيز زدم اين بود که 14 يا 15 بازيکن دارم که همه جزو مهره‌هاي اصلي من هستند. امشب هم ديديد با اينکه شهرام محمودي مصدوم شد و من تعويض‌هايي انجام دادم چيزي از کيفيت کاري ما کم نشد و با همان قدرت کارمان را ادامه داديم.

سرمربي تيم ملي واليبال ايران در پاسخ به اين سوال که ايران در جريان مسابقه چند بار عقب افتاد چطور توانست اين را جبران کند بيان کرد: بازيکنان خوبي دارم. عملکردشان عالي بود. هم‌اکنون نگاه من به واليبال جهان است و اينکه آن‌ها چه ديدي به واليبال ايران دارند. من براي به دست آوردن چنين دستاوردي خوشحالم و از بازيکنانم تشکر مي‌کنم.

کواچ در پاسخ به سوال ديگر مبني بر اينکه با اين نتايج توقع از واليبال ايران بالا رفته و حالا چه برنامه‌اي در آينده دارد بيان کرد: ابتدا اينکه بايد بهتر و بهتر شويم. به اين دليل که براي من مهم است به عنوان سرگروه به مرحله بعد صعود کنيم بايد تلاش کنيم تا نتيجه خوبي در دو ديدار برابر لهستان که در کشور حريف برگزار مي‌شود، به دست آوريم. نکته ديگر اين است که بايد طرز تفکر من و بازيکنانم يکي شود. اينکه بازيکنانم بدانند هيچ وقت به پايان کار نرسيده‌ايم. ضرب‌المثلي هست که مي‌گويد يک تيم زاده شده تا برنده شود اما من اين را قبول ندارم چرا که بايد براي پيروزي تلاش کنيم.

او در پايان گفت: من در جلسه‌ي اولي که با بازيکنانم داشتم گفتم بايد به همه تيم‌ها احترام بگذاريم و نبايد از هيچ حريفي بترسيم. اين نکته‌اي بسيار مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.