شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۳:۱۳

براساس تحقیقات انجام شده کودکانی که با خانواده خود صبحانه می‌خورند کمتر احتمال ابتلا به چاقی را دارند. به گزارش فارس، تحقیقات اخیر…

براساس تحقیقات انجام شده کودکانی که با خانواده خود صبحانه می‌خورند کمتر احتمال ابتلا به چاقی را دارند.

به گزارش فارس، تحقیقات اخیر اروپایی نشان داده است که کودکانی که با خانواده‌های خود صبحانه می‌خورند در چاق شدن شانس کمتری دارند.

تحقیقات جدید نشان داد که کودکانی که صبحانه و شام خود را با پدر و مادر خود می‌خورند، کمتر احتمال دارد به اضافه وزن یا چاقی دچار شوند.

به گفته متخصصان، غذا خوردن با خانواده ممکن است الگوهای غذا خوردن سالم را تحت تاثیر قرار دهد و به پدر و مادر اجازه می‌دهد تا کودکان خو را در موضوع خوردن تحت نظر داشته باشند.

افرادی که صبحانه یا شام خود را با پدر و مادر خود در بین پنج تا هفت روز در هفته می‌خوردند در مقایسه با افرادی که کمتر این کار را انجام داده‌اند احتمال داشت که کمتر اضافه وزن داشته باشند.

بر اساس آخرین آمار در انگلستان نشان داده شد که تقریبا یک سوم کودکان دچار اضافه وزن یا چاقی شده‌اند.

در تحقیقاتی که بر روی 8000 کودک در میان 8 کشور انجام شد از پدر و مادرها درباره همراه شدن آنها در صبحانه و ناهار و شام با کودکانشان سوال شد.

در این تحقیقات قد و وزن کودکان نیز مورد بررسی قرار گرفت.

کودکانی که 5 تا 7 بار در هفته با پدر و مادر خود صبحانه خورده بودند در مقایسه با افرادی که کمتر با پدر و مادر خود صبحانه خورده بودند 40 درصد کمتر به اضافه وزن دچار شدند.

با این حال برعکس کودکانی که با پدر و مادر خود ناهار می‌خوردند 20 درصد بیشتر احتمال داشت به اضافه وزن دچار شوند و در زمان شام خوردن 30 درصد کمتر احتمال داشت که این کودکان به اضافه وزن دچار شوند.

به گفته محققان، نتایج این تحقیقات نشان داده است که داشتن وعده‌های غذایی با خانواده، از جمله صبحانه و شام ممکن است در وضعیت وزن سالم کودکان حائز اهمیت باشد.

این تحقیقات در نروژ، هلند، یونان، بلژیک، مجارستان، اسپانیا، سوئیس و اسلوونی انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.