یکشنبه، ۲۰ مهر ۹۳ - ۰۹:۵۸

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید علی اصغر حسيني عصر یکشنبه در ديدار با اعضا و کارکنان کانون پرورش فکري کودکان و…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید علی اصغر حسيني عصر یکشنبه در ديدار با اعضا و کارکنان کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان به مناسبت هفته کودک اظهار داشت: کانون پرورشی باید برای شکوفایی استعدادهای فرزندان این استان با مهیا کردن بسترها تلاشی مضاعف کند.

وی با اشاره به تاثیر و ماندگاری هنر در ارائه پیامها، افزود: مباحث علمی و فرهنگی باید با زبان هنر و متناسب با مقطع سنی خود دانش آموزان به آنها آموزش داده شود.

حسینی تصریح کرد: پرورش و تربیت دانش آموزان در این مقطع سنی در شکل گیری شخصیتی دانش آموزان تاثیر بسزایی دارد.

وی تاکید کرد: تربیت اسلامی کودکان و نوجوانان را دربرابر هجمه های دشمن و ناهنجاری های جامعه مصون نگه می دارد.

پرورش استعدادها بر مبنای اصول دینی رویکرد اصلی کانون است

مديرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هم در این نشست، پرورش و شکوفایی استعدادهای کودکان و نوجوانان بر مبنای اصول اسلامی را از اهداف و فعالیت های کانون عنوان کرد.

سيد هاني حسيني  گفت: در کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان، بچه های شش تا 16 به فعالیت های فرهنگی، هنری و اسلامی می پردازند.

وی افزود: بيش از 18 هزار عضو در کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان مشغول به فعاليت هستند.

حسینی استعدادهای کودکان و نوجوانان این استان را کم نظیر توصیف کرد و اظهار داشت: این مسئله بارها در جشنواره های کشوری و دوره های آموزشی به اثبات رسیده است.

وی محوریت اصلی فعالیت های این کانون را کتاب و کتابخواني و شعر و ادب دانست و بیان کرد: هنرهای تجسمی، نمایشی و قصه گویی هم از دیگر برنامه های کانون است.

 حسینی عدم وجود مجتمع فرهنگی و هنری مخصوص کودکان در استان را از مهمترین مشکلات این بخش در استان برشمرد.

به گزارش خبرنگار مهر، در این نشست همچنین دانش آموزان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برخی از اشعار خود در وصف عید غدیر خم و مولای متقیان حضرت علی(ع) را قرائت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *