پنجشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۲۹

به گزارش خبرنگار مهر، الهیار ملکشاهی ظهر چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: لرستان به…

به گزارش خبرنگار مهر، الهیار ملکشاهی ظهر چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: لرستان به رغم همه ظرفیت ها در بخش صنعت و معدن و با وجود منابع طبیعی نفت، گاز، سنگ، خاک و آب از عقب ماندگی های تاریخی رنج می برد.

وی گفت: با وجود اقدامات صورت گرفته در استان همچنان لرستان از قافله توسعه و پیشرفت عقب مانده است.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر بخواهیم این روند را به صورت عادی طی کنیم این عقب ماندگی ها و فاصله با سایر استان ها هیچ گاه کمتر نمی شود.

وی تصریح کرد: مسئولین استان بایستی قبل از سفر هئیت دولت به لرستان کارگروه ویژه ای را به خصوص در بخش صنعت، معدن و تجارت تشکیل داده و وضعیتی را ترسیم کنند که این فاصله ها کمتر شود.

ملکشاهی با بیان این مطلب که نرخ بیکاری لرستان 20 درصد اعلام شده در حالیکه در برخی شهرستان ها این رقم به 50 درصد هم می رسد، خاطرنشان کرد: در شهرستان کوهدشت حدود 100 واحد تولیدی احداث شده است که 85 واحد آن تعطیل و نیمه تعطیل است.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در لرستان و شهرستان خرم آباد هیچ صنایع مادر بزرگی نداریم و همه کارگاه ها کوچک هستند و به سرمایه ای که از طریق بانک ها تزریق می شوند وابسته هستند.

وی گفت: شهرستان کوهدشت با 230 هزار نفر جمعیت هیچ صنعت بزرگی ندارد.

ملکشاهی اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران با هدف برپایی عدالت اجتماعی تشکیل شد و از آنجا که یکی از شاخه های عدالت اشتغال است لذا دولت بایستی به دنبال ایجاد اشتغال در استانهای محرومی چون لرستان باشد.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی از مسئولین لرستان خواست اقدامات ویژه ای را برای سفر رئیس جمهور به لرستان به عمل آورند و گفت: برنامه ریزی منظم و تدوین برنامه های استان برای سفر هئیت دولت به لرستان باعث می شود از این سفر بهره کافی را ببریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.