دوشنبه، ۲۱ مهر ۹۳ - ۱۱:۰۴

کوچ پائیزه عشایر لرستان آغاز شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی لرستان، «حاجی‎مراد بیرانوند» مدیرکل امور عشایر استان لرستان در جمع…

کوچ پائیزه عشایر لرستان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی لرستان، «حاجی‎مراد بیرانوند» مدیرکل امور عشایر استان لرستان در جمع خبرنگاران در این‌باره، خاطرنشان کرد: کوچ پائیزه‌ی عشایر استان از سه طریق سنتی، ماشین و قطار آغاز شده است.

وی اضافه کرد: 11 هزار و 200 خانوار عشایر کوچنده استان با جمعیتی بالغ بر 63 هزار و 737 نفر در قالب 14 ایل و 15 طایفه مستقل همراه با یک میلیون و 138 هزار و 198 رأس دام سنگین کوچ پائیزه خود از مناطق ییلاقی استان به قشلاقی آغاز کردند.

مهندس بیرانوند ادامه داد: از عشایری که به صورت سنتی کوچ می‎کنند درخواست می‎شود به‌منظور کاهش حوادث جاده‎ای از مسیر ایل‎راه‎ها تردد کنند و از ورود به محل‎های پرتردد جاده‎ای و شهرها جلوگیری شود.

مدیرکل امور عشایر استان لرستان تصریح کرد: تمهیدات لازم برای رفاه عشایر حین کوچ از قبیل آبرسانی سیار فروشگاه‎های عشایری و اکیپ‎های سیار دامپزشکی دیده شده است و ادارات و نهادهای ذی‎ربط موظف به ارائه خدمات به عشایر در حال کوچ هستند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.