دوشنبه، ۱۵ آذر ۹۵ - ۰۸:۳۹
کوچکترین سیارک

کوچکترین سیارک منظومه شمسی در حالی توسط ستاره شناسان آریزونا کشف شد است که انتشار این خبر از یک سو برای ما پر اهمیت…

کوچکترین سیارک منظومه شمسی در حالی توسط ستاره شناسان آریزونا کشف شد است که انتشار این خبر از یک سو برای ما پر اهمیت است و از سوی دیگر نیز حالا دیگر بشر باید اجرام اطراف زمین را به خوبی رصد و مسیر حرکت آن ها را زیر نظر بگبرد ، چرا کع احتمالا حرکت آن ها به سمت زمین و برخورد با سیاره ما خیلی زیاد است. برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر با میهن پست همراه باشید .کوچکترین سیارک منظومه شمسی تنها دو متر قطر دارد . این سیارک به نام ۲۰۱۵ TC25 معرفی شده و درخشان ترین سیارک شناخته شده در نزدیکی زمین نیز است . پیش از این نظریه استیون هاوکینگ در مورد پایان عمر سیاره زمین یکی از اخباری بود که در دنیای علم کیهان شناسی سر و صدای زیادی به پا کرد . در این نظریه هاوکینگ به بشر هشدا داده بود اگر نتوانیم مسیر حرکت اجرام اطراف زمین را مشخص کرده و آنها را از مسیر اصلی خود منحرف کنیم تا ۱۰۰۰ سال دیگر بشر نابود خواهدشد .به همین دلیل ستاره شناسان عزم خود را برای شناخت بیشتر اجرام اطراف زمین جزم کرده و چالشی جدید را در مقابل خود یافته اند .

حالا گروهی از ستاره شناسان دانشگاه آریزونا توانستند پس از کشف سیارک ۲۰۱۵ TC25 آن را به عنوان کوچکترین سیارک منظومه شمسی معرفی کنند . این سیارک می تواند ۶۰ درصد نور تابیده شده از طرف خورشید را بازتاب دهد و به همین دلیل درخشان ترین سیارک کشف شده در اطراف زمین نیز است .

کوچکترین سیارک منظومه شمسی توسط ستاره شناسان آریزونا کشف شد

این ستاره شناسان ابتدا در سال ۲۰۱۵ سیارک ۲۰۱۵ TC25  را کشف کرده بودند اما در آن زمان این سیارک ۱۲۸ هزار کیلومتر از زمین فاصله داشت .  طبق گفته ردی استادیار دانشگاه آریزونا آنها توانسته اند تا حدی مسیر حرکت ۲۰۱۵ TC25 را پیش بینی کنند ، جالب است بدانید که خوشبختانه این سیارک هیچ وقت در مسیر برخورد با زمین قرار ندارد .

شرح کامل مطالعات و تحقیقات  انجام شده در مورد سیارک ۲۰۱۵ TC25 در مجله علمی Astronomical به چاپ رسیده است .

[highlight]منبع : stgist[/highlight]

4 دیدگاه برای “کوچکترین سیارک منظومه شمسی توسط ستاره شناسان آریزونا کشف شد”

 1. المیرا گفت:

  تازه بشر با این همه پیشرفت در خوزه هوافضا اینو کشف کرده ، بابا زیاده از اینا

 2. مهیار گفت:

  آیا سیارک های نزدیک زمین برای ما تهدید محسوب میشن ؟

 3. تینا گفت:

  خداروشکر این یکی برای زمین تهدید محسوب نمیشه

 4. طاهر گفت:

  خوبه حالا مسیر حرکتش تعیین شده و برای ما خطری نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.