پنجشنبه، ۰۱ آبان ۹۳ - ۰۷:۵۱

امام جمعه اهل سنت زابل گفت: متاسفانه تعداد زیادی از مردم منطقه سیستان به دلیل خشکسالی و طوفان و همچنین وضعیت بد اقتصادی…

امام جمعه اهل سنت زابل گفت: متاسفانه تعداد زیادی از مردم منطقه سیستان به دلیل خشکسالی و طوفان و همچنین وضعیت بد اقتصادی کوچ کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه سیستان و بلوچستان، مولوی شه بخش در دیدار روحانیون تشیع و تسنن منطقه سیستان با استاندار گفت: خواستار توجه بیشتر مسئولین به این موضوع هستیم. انتظار داریم تا توجه ویژه‌ای به بخش اقتصادی و کشاورزی برای بهبود زندگی مردم صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه مردم سیستان در این منطقه با یکدیگر وحدت دارند، ادامه داد: علما و همینطور مردم شیعه و سنی در این منطقه با یکدیگر هیچگونه مشکلی ندارند، اما امروز دشمنان اسلام دنبال این هستند تا مسلمانان را به جان هم بیندازند ولی اگر همه با هم متحد باشند دنیای کفر نمی‌تواند هیچ غلطی بکند.

وی افزود: متاسفانه گاهی اخباری در استان شنیده می‌شود اما اطمینان می‌دهم که در بین اهل سنت این دیار چنین مواردی نیست و تمامی روحانیون اعم از شیعه و سنی با هم و در کنار همدیگر هستند و مشکلی ندارند.

حجت الاسلام کیخا، امام جمعه زابل نیز در این دیدار گفت: طرحهای خوبی در کل استان به مرحله اجرا درآمده که امیدواریم به زودی به اتمام برسند و مشکلات مردم برطرف شود.

وی با اشاره به فرمایش حضرت رسول اکرم(ص) در خصوص فقر، تصریح کرد: ایشان می‌فرمایند” فقر منجر به کفر هم می‌شود” یعنی فقر قدرت دارد تا فتنه‌ای ایجاد کند و بشر را دچار مشکل کند. پس باید به هر دو مقوله اقتصاد و فرهنگ در کنار هم پرداخت تا بتوانیم مشکلات جامعه را برطرف کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.