پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۷:۵۸

 کارلوس کي‌روش در نشست خبري پس از تمرين تيم ملي گفت: در وهله اول سلام مي‌کنم و حضور در برزيل را خوشامد مي‌گويم….

 کارلوس کي‌روش در نشست خبري پس از تمرين تيم ملي گفت: در وهله اول سلام مي‌کنم و حضور در برزيل را خوشامد مي‌گويم. با حضور اصحاب رسانه به برزيل ما واقعا در جام جهاني يک تيم کامل شديم. اميدوارم که اوقات خوبي داشته باشيد و کارتان را به خوبي براي پوشش اخبار تيم ملي انجام دهيد.

کي‌روش در مورد پست‌هايي که هنوز در مورد آنها به جمع بندي نرسيده است، گفت:‌ ما مشغول کار بوديم و سخت کار کرديم تا بازيکنان را براي نيجريه آماده کنيم. در حال حاضر حقيقت اين است که شبهه‌اي زيادي نداريم. تمرينات را پشت سر گذاشته‌ايم و در مورد بازيکنان هم شبهه‌‌اي نيست و همه چيز در مسير صحيح قرار دارد.

کي‌روش در مورد اينکه يکي از قسمت‌هاي توپي که بازيکنان داده اين است که چرا اينجا هستيد، گفت:‌ صعود تيم ملي ايران به جام جهاني واقعا شانسي نبود. شفاف مي‌گويم و به رسانه‌هاي اينجا هم گفتم صعود ما بخت آزمايي نبود و حق ما بود و استحقاقش را داشتيم. بعد از بازي با کره جنوبي هم همه جشن گرفتند که صعود کرده‌ايم. پس از بازگشت و فرداي آن روز ساعت 11 به سازمان ليگ رفتيم و شروع به برنامه‌ريزي کرديم براي جام جهاني. به همين دليل ما اينجا آمده‌ايم که مقابل بهترين‌ها بازي کنيم.

وي ادامه داد: اگر شما صحبت‌هاي کارشناسان و رسانه‌ها را دوباره مرور کنيد، مي‌بينيد که الان هيچ کسي در مورد ايران صحبت نمي‌کند و طوري در مورد گروه ما حرف مي‌زنند که گويي سه تيم در گروه است. بنابراين هدف ما اين است، مي‌خواهيم طوري رفتار کنيم که آنها احساس کنند ما هستيم و در جام جهاني بازي مي‌کنيم.

کي‌روش گفت:‌ به همين منظور در همه بازي‌ها هر چه در توان داريم براي غرور آفريني ملت ايران نشان مي‌دهيم. همانطور که گفتم طبق صحبت‌ها گويي نيجريه و آرژانتين فقط شانس صعود دارند و اين هدف ماست که نشان دهيم آنها اشتباه کرده‌اند. در واقع ما هم مي‌خواهيم خودمان را نشان دهيم و صعود کنيم.

سرمربي تيم ملي در مورد اينکه نظرش در خصوص ماه رمضان و جام جهاني چيست، گفت: بازيکنان ايراني و اکثر بازيکنان مسلمان به آن آگاهي دارند و به تعهدات ديني هم پابيند هستند و مشکلي نخواهد بود.

وي در مورد اينکه بزرگ‌ترين مشکل تيم ملي مقابل نيجريه چيست، گفت:‌ مسلماً تمام بازي‌ها براي ما مهم خواهد بود و سعي مي‌کنيم بهترين باشيم. بازي با نيجريه هم مهم خواهد بود و از شرايط انفرادي و تيمي آنها مطلع هستيم. بايد کاري کنيم که نه زياد آنها را بزرگ و نه کوچک جلوه دهيم.

کي‌روش در ادامه اين نشست در مورد اينکه با توجه به اين موضوع که ملي‌پوشان و کي‌روش مصمم به نظر مي‌رسند، با توجه به اين موضوع آيا مي‌توانيم احساس کنيم که اتفاق بزرگي رخ خواهد داد، گفت:‌ مهم‌ترين مسئله اين است که مي‌خواهيم با بزرگ‌ترين تيم‌ها بازي کنيم. وقتي اين حق را به دست آورديم براي حضور در جام جهاني، پس خوب نيست اگر همه سعي‌مان را نکنيم. مسلماً بازي با نيجريه در فضاي جام جهاني برگزار خواهد شد اما براي تيم ملي اين ديدار يک ديدار ديگر هم محسوب مي‌شود و آن اينکه اين بازي هم مثل همه بازي‌ها 90 دقيقه دفاع و حمله خواهد بود.

وي افزود:‌ يک مورد است که شکي در آن نداريم. براي جام جهاني نه تنها صد درصد بلکه بايد هزار درصد توان خود را بگذاريم. بازيکنان ما هم اين را مي‌دانند، چون در زندگي‌شان يک بار شانس حضور در جام جهاني خواهند داشت.

وي در مورد اينکه آيا تيم ملي در بازي با نيجريه به فکر تاريخ‌سازي است، گفت:‌ براي ايراني‌ها مهم است که نيجريه يکي از بهترين ها فوتبال جهان است و فکر مي‌کنم بازيکنان تيم ما با توجه به شرايط صعودمان تا همين الان تاريخ‌سازي کرده‌اند. شرايط تمريني و اردو و … براي ما در 3 ماه گذشته بسيار دشوار بود. با توجه به همه مطالب ذکر شده بازيکنان ما با توجه به عملکردشان در 3 سال گذشته استحقاق اين احترام را به دست آورده‌اند. ولي فوتبال هميشه در مورد بازي بعدي شما است نه بازي قبلي. کاري که يکشنبه پيش انجام داديم ديگر مهم نيست، مهم بازي بعدي ما مقابل نيجريه هست. الان زمان اين است که بتوانيم بازي خوبي ارائه دهيم و زمان براي توجيه و افسوس نيست.

کي‌روش افزود: الان با همه توان بايد به زمين مسابقه برويم و باعث افتخار کشورمان شويم. ما اينجا فقط براي مشاهده و حضور نيامده‌ايم بلکه حضور ما اينجا به عنوان يکي از 32 تيم برتر دنيا اين است که با همه توان و با قلب بازي کنيم و هر آنچه در توان داريم ارائه دهيم و زماني براي از دست دادن نداريم. تنها دغدغه من اين است که بازي تمام مي‌شود، وقتي بازيکنانم به رختکن برمي‌گردند سرشان بالا باشد و اين براي من مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.