پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۹۳ - ۰۹:۵۴

کارلوس کي‌روش که پس از ديدار با نيجريه نيز يک بار نشست خبري برگزار کرده بود، بار ديگر پيش از سفر تيم ملي…

کارلوس کي‌روش که پس از ديدار با نيجريه نيز يک بار نشست خبري برگزار کرده بود، بار ديگر پيش از سفر تيم ملي به بلوهوريزنته ميزبان اصحاب رسانه بود.

به گزارش ايسنا، وي گفت: اول از همه به خاطر تاخيرم عذرخواهي مي‌کنم ولي پشت پرده چند مطلب مهم درباره تيم ملي وجود دارد که بايد درباره‌اش صحبت مي‌کردم. همچنين منتظر بودم که آخرين آزمايش‌هاي پزشکي‌مان انجام شود که اين کار بعد از ساعت 16:30 انجام شد. خوشبختانه بعد از جلسه پزشکي مي‌توانم با خوشحالي بگويم که هيچ مشکلي از لحاظ مصدوميت بازيکنان نداريم. خيلي خوشحال هستم که تمام پزشکان و فيزيوتراپ‌ها گفته‌اند که شرايط خوب و کاملي داريم و اين ثابت مي‌کند کاري که در دو اردوي قبلي انجام داده‌ايم، کاملا مفيد و سودمند بوده است.

وي ادامه داد: همان طور که ديديد در ديدار برابر نيجريه با قدرت زياد و فشار بالا بازي کرديم و توانستيم با همين کيفيت بازي را به پايان برسانيم. از لحاظ فيزيکي از وضعيت تيم خيلي راضي هستم.

سرمربي تيم ملي فوتبال در ادامه درباره رسانه‌ها گفت: من وضعيت ايران و رسانه‌هايش را بعد از سه سال و نيم مي‌شناسم. به خوبي مي‌دانستم که دير يا زود يک سري شايعات در رسانه‌ها مطرح خواهد شد. الان اينجا هستم که به همه شايعات پاسخ بدهم. با قاطعيت مي‌گويم که در يک سري جلسات يک سري مسائل مطرح شد. جلساتي که به نظر من بايد خيلي زودتر از اين‌ها انجام مي‌شد. ولي در همين جا مي‌خواهم به همه هواداران و مردم تضمين بدهم که اين جلسات هيچ تاثيري در عملکرد تيم ملي نخواهد داشت. هرچه از دست من برآيد براي تيم ملي انجام مي‌دهم که مشکلات و مسائل تيم حل شده و تيم به بيشترين کارايي دست پيدا کند. من همچنين قصد دارم درباره صحبت يا شايعه‌اي که قرار است بعدا مطرح شود هم توضيح بدهم. شايعات هيچ اعتباري ندارند.

سرمربي تيم ملي در پاسخ به سوال خبرنگار ايسنا درباره ماجراي جدايي‌اش از تيم ملي فوتبال ايران پس از جام جهاني گفت: مصاحبه‌اي که امروز از من منتشر شد، چيزي بود که خيلي وقت پيش انجام شده بود و پيرو حقايق و واقعيت‌هايي بود که همه شما از آن اطلاع داريد. صحبت‌هايي که قبلا زده شده و چيز جديدي نيست و فقط امروز منتشر شده است. تمام چيزهايي که در مصاحبه من گفته شده، جدا از مسائلي که قبلا در آفريقاي جنوبي گفته‌ام نيست. قبلا هم گفته بودم که خواسته من اين است که کارم را در تيم ملي ايران ادامه بدهم اما وقتي فدراسيون فوتبال و وزارت ورزش چنين تمايلي ندارد ديگر کاري از دست من برنمي‌آيد. اين موضوعي نيست که بخواهيم دوباره درباره آن صحبت کنيم.

خبرنگاري به کي‌روش گفت که عالي‌ترين مقام اجرايي کشور مي‌خواهد شما در تيم ملي بمانيد پس چرا شما مي‌گوييد که وزارت ورزش چنين تمايلي ندارد که سرمربي تيم ملي در پاسخ گفت: اين مسئله براي من مايه افتخار است که بالاترين مقام اجرايي ايران از طرفداران من است. اين افتخار را هيچ وقت فراموش نمي‌کنم. در اتريش هم گفتم که ايران و ايراني هميشه در قلب من خواهند ماند. اما الان زمان مناسبي نيست که درباره اين مسئله صحبت کنيم. در حال حاضر بايد فقط بر روي بازي با آرژانتين تمرکز کنيم.

سرمربي تيم ملي ادامه داد: هدف من اين است که جو اردوي تيم ملي همانند بازي با نيجريه نگه دارم. ديدار با آرژانتين بزرگ‌ترين و مهم‌ترين بازي تاريخ فوتبال ايران خواهد بود. فکر نمي‌کنم در شرايطي که دو روز ديگر به آغاز اين ديدار مانده زمان مناسبي براي مطرح کردن چنين بحث‌هايي باشد. در حال حاضر تمام بازيکنان و کادر فني با تعهد و تمرکز بالا تلاش مي‌کنند تا کار را به جلو پيش ببرند. بايد روحيه جنگندگي و تمرکزمان را بالا ببريم.

وي به هواداران وعده يک بازي قابل قبول را داد و گفت: به شما قول مي‌دهم که همان طور که در بازي اول توانستيم کار مهمي انجام دهيم در اين بازي هم با ياد هواداران بازي قابل قبولي انجام دهيم. ان‌شاءالله خداوند متعال به ما کمک مي‌کند.

کي‌روش در پاسخ به اين سوال که چرا مصاحبه‌اي که در پرتغال داشتيد اين اندازه بازتاب داشته است گفت: همه مي‌دانند که چطور يک مصاحبه مي‌تواند روي بازيکنان تاثير بگذارد. در اتريش هم به اين مسئله اشاره کردم اما آن موقع کسي دغدغه‌اش اين نبود. من 5 روز پيش هم اين مسئله را گفتم و اشاره کردم که باعث و باني‌اش چه کسي است. فکر مي‌کنم شما همه واقعيت را مي‌دانيد. اما اگر بخواهيد فکر کنيد که اين مسائل يک صدم درصد روي کار من و بازيکنانم تاثير مي‌گذارد بايد بگويم که اشتباه مي‌کنيد.

خبرنگاري گفت: سرمربي نيجريه بعد از بازي اعتراف کرد که در تله شما افتاده است. آيا براي سابيا هم دامي در نظر گرفته‌ايد که کي‌روش در پاسخ به اين خبرنگار گفت: ما تلاش‌مان را مي‌کنيم که آن‌ها را به دام بيندازيم. اما به دام انداختن آن پسر کوچک که اسمش مسي است، واقعا کار دشواري است. اگر او را هم بتوانيم مهار کنيم، به دام انداختن دي‌ماريا و هيگواين هم سخت است. بارها اين مسئله را تکرار کرده‌ام. فکر مي‌کنم حتي بخواهيم اين مسئله در تصورمان فکر کنيم که آرژانتين بخواهد ايران را بوينس آيرس دعوت کند تا يک بازي فوتبال با ما انجام دهد، بسيار دور از انتظار و غير واقعي است و در حال حاضر اين خوشبختي به در خانه ما آمده که اين فرصت شيرين و طلايي را داريم. نمي‌خواهم اين کيک شيرين را از دست بدهيم. بازي با آرژانتين فرصتي است که در طول زندگي بازيکنان من فقط يک بار به آن‌ها مي‌رسد و اصلا نمي‌توانم بپذيرم که يک نفر بيايد هرچه بخواهد به ما بدهد و ما اين فرصت را به او بدهيم.

وي ادامه داد: اصلا اين کار را نمي‌کنيم. برخي از همين بازيکنان من در سال‌هاي آينده با نوه و نتيجه‌شان مي‌نشينند و مي‌گويند که من مقابل مسي بازي کردم. اجازه بدهيد با هم از اين فرصت لذت ببريم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.