یکشنبه، ۰۶ اسفند ۹۶ - ۰۴:۰۰
کیت تست بینایی EyeQue

کیت تست بینایی EyeQue دستگاه کوچک اپتومتریستی که با موبایل کار می کند محققان موفق به توسعه یک کیت شخصی قابل حمل برای…

کیت تست بینایی EyeQue دستگاه کوچک اپتومتریستی که با موبایل کار می کند محققان موفق به توسعه یک کیت شخصی قابل حمل برای گوشی‌های هوشمند شدند که بر بینایی کاربران نظارت می‌کند. این ردیاب سلامت ارزانقیمت که EyeQue نام دارد بر روی گوشی‌های هوشمند نصب شده و سطح بینایی افراد را بررسی می‌کند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

آنچه که این کیت تست بینایی EyeQue مبتنی بر گوشی‌های هوشمند را از سایر محصولات مجزا می‌کند این است که این فناوری برای استفاده مکرر و مداوم طراحی شده و به گفته محققان از EyeQue  می‌توان برای انجام تست بینایی در کشورهای در حال توسعه استفاده کرد.

استفاده از کیت تست بینایی EyeQue بسیار آسان بوده و تنها با اتصال آن به گوشی‌های هوشمند و هماهنگ سازی نوار قرمز آن با رنگ سبز در صفحه نمایش لمسی، کاربران قادر به ارزیابی بینایی و عیوب انکساری مانند آستیگماتیسم و نزدیک بینی خواهند بود.

یک پژوهش که اخیرا انجام شده و عملکرد دستگاه کیت تست بینایی EyeQue را مورد بررسی قرار می‌دهد نشان داده است که نتایج به دست آمده از طریق این فناوری با اتورفرکتور autorefractor قابل مقایسه است.

اتورفرکتور یا اتوماتیک رفرکتور یک ماشین کنترل کامپیوتری است که در زمان معاینه چشم توسط پزشکان مورد استفاده قرار می‌گیرد و عیوب انکساری چشم را اندازه گیری کرده و نمره چشم را جهت تهیه عینک و لنز تماسی تعیین می‌کند.

این فناوری باقیمت حدود ۲۹٫۹۹ دلار برای سیستم‌های عامل اندروید و iOS  طراحی شده است و در آزمایش‌های انجام شده ، این فناوری با موفقیت توانست نمره چشم کاربران را جهت تهیه عینک تعیین کند.

کمپانی سازنده این فناوری به کاربران هشدار داده که  EyeQue هرگز جایگزینی برای پزشک متخصص بیماری‌های چشمی نبوده و لازم است که افراد برای جلوگیری از بیماری‌های خطرناک چشمی سالانه به چشم پزشک مراجعه کنند. و البته بد نیست بدانید که اگر همه چیز طبق برنامه ریزی پیش برود این فناوری تا آوریل ۲۰۱۷ روانه بازار خواهد شد.

[highlight]منبع [/highlight]  newatlas

3 دیدگاه برای “کیت تست بینایی EyeQue دستگاه کوچک اپتومتریستی که با موبایل کار می کند”

 1. يسنا گفت:

  چه چیزایی درست میکنن😐

 2. يونس گفت:

  کارها روز به روز آسون تر میشه

 3. ايمان گفت:

  برم دکتر بشم
  نیازی دیگه به مطب نیست😁

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *