یکشنبه، ۱۳ بهمن ۹۸ - ۰۴:۰۰
کیت تشخیص کرونا

کیت تشخیص کرونا در حالی به تازگی توسط محققان چینی ساخته شده که این کیت می تواند بیماری را در ظرف مدت کوتاهی…

کیت تشخیص کرونا در حالی به تازگی توسط محققان چینی ساخته شده که این کیت می تواند بیماری را در ظرف مدت کوتاهی تشخیص دهد. در ادامه با بررسی این خبر در میهن پست با ما همراه شوید.

کیت تشخیص کرونا با تلاش های فراوان دانشمندان چینی ساخته شد. چینی ها توسط این کیت می‌ توانند در کمتر از ۱۵ دقیقه افراد مبتلا به این بیماری را شناسایی کنند.

اخیرا افراد برخی کشورهای جهان به ویروسی به نام  کرونا  مبتلا شده‌ اند و این موضوع سبب هراس تمام افراد جهان شده است اما اکنون یک شرکت چینی ادعا کرده است کیت تست یا آزمایشی را توسعه داده است که در کمتر از ۱۵ دقیقه می‌تواند این بیماری را شناسایی کند.

اخیرا افراد برخی مناطق کشور چین و برخی کشورهای دیگر به ویروسی به نام “کرونا”(corona) مبتلا شده‌اند و این ویروس به قدری خطرناک است که مقامات چین دستور قرنطینه چند شهر این کشور را صادر کرده‌اند. شیوع این بیماری در “ووهان”، ششمین شهر پرجمعیت چین بوده است.

 

بنابر گزارش خبرگزاری شین‌ هوآ نت (XinHua Net) پژوهشگران “موسسه ملی کنترل و پیشگیری از بیماری‌ های ویروسی”(National Institute for Viral Disease Control and Prevention) با همکاری یک شرکت فناوری در شهر ووشی چین موفق به توسعه یک کیت تست سریع هسته‌ ای (rapid nucleic test kit) برای شناسایی کرونا ویروس شده‌ اند که بنابر گفته پژوهشگران توسط این آزمایش می‌ توان تنها در عرض هشت الی ۱۵ دقیقه دریافت که آیا افراد به این ویروس مبتلا هستند یا خیر.

این کیت که می‌ تواند ویروس را در مدت هشت تا پانزده دقیقه تشخیص دهد، از حساسیت بالایی برخوردار است و استفاده و حمل و نقل آن آسان است. این شرکت اکنون در حال تولید انبوه این کیت تست است و امیدوار است که بتواند روزانه چهار هزار کیت تولید کند.

[highlight]منبع: xinhuanet[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.