سه شنبه، ۱۱ شهریور ۹۳ - ۰۷:۰۹

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان با اشاره به اینکه کیفیت آب سالم خط قرمز این شرکت است، گفت: در صورت…

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان با اشاره به اینکه کیفیت آب سالم خط قرمز این شرکت است، گفت: در صورت وجود هر گونه آلودگی در آب با اطلاع‌رسانی مناسب آن را قطع می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی کردستان، «علیرضا تخت‌شاهی» دیروز(دوشنبه 10 شهریورماه) در نشست خبری مدیران عامل شرکت‌های آب و برق استان اظهار کرد: خوشبختانه هم‌اکنون اوضاع در زمینه‌ی کیفیت آب تحت کنترل این شرکت است.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون آب کردستان با هیچ مشکلی از نظر کیفیت مواجه نیست، افزود: باید موج‌سواری برخی‌ها را در زمینه‌ی شایعه‌ی آلودگی آب سنندج کنترل کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان از توزیع آب با کیفیت مطلوب در سطح شهرستان‌های کردستان خبر داد و گفت: متأسفانه بعلت قطعی‌های اخیر در سنندج به این شایعات دامن زده شد.

وی با اشاره به اینکه با وجود شایعات اخیر در خصوص آلودگی آب کردستان به هیچ عنوان نیازی به مصرف آب معدنی نیست، افزود: این شایعه به نفع فروشندگان آب معدنی تمام شد.

تخت‌شاهی استاندارد آب کشور را 53.10 برشمرد و افزود: هم‌اکنون آب استان کردستان، این استاندارد را دارد و در صورت آلوده بودن از طریق رسانه‌های گروهی به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی با بیان اینکه بحث کیفیت آب را به هیچ وجه نمی‌توان از مردم مخفی کرد، افزود: شهروندان ما در هر مکانی اگر از آلوده بودن آب مطلع شدند ما را در جریان قرار دهند تا در این‌باره اقدامات لازم شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان با تأکید بر ضرورت جدی گرفتن بحث کمبود آب در استان ادامه داد: میزان ذخیره آب در استان تا پایان آبان‌ماه است و این نخستین باری است که در استان برای تأمین‌ آب نگرانی‌هایی به وجود آمده و هشدار داده شده است.

وی با اشاره به اینکه هیچ ارگان و سازمانی به اندازه‌ی رسانه و مطبوعات در فرهنگ‌سازی استفاده‌ی بهینه از آب میان مردم تأثیرگذار نیست، خاطرنشان کرد: متأسفانه امروز در استان شاهد مشکل کمبود آب و ریزگردها و هوای آلوده هستیم و انجام هر اقدامی در این زمینه نیازمند عزم همگانی مردم است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان با اشاره به مصرف 90 درصد آب استان در بخش کشاورزی، 9 درصد در بخش شرب و یک درصد در بخش صنعت افزود: پارسال، اعتباری بالغ بر 40 میلیارد تومان برای اعتبارات عمرانی مصوب شد که با اختصاص دادن 53 درصدی از این اعتبارات جهش خوبی در زمینه‌ی پروژه‌های عمرانی به‌وجود آمده است.

تخت‌شاهی با اشاره به اختصاص دادن 26 میلیارد تومان اعتبارات در سال جاری خاطرنشان کرد: پیش‌بینی شده تا مرز 55 درصد و حتی بیشتر از اعتبارات مصوبه ملی و استانی را در شش ماهه‌ی نخست سال داشته باشیم.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون 97.5 درصد جمعیت شهری کردستان تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب شهری هستند، تصریح کرد: هم‌اکنون یک میلیون و 64 هزار و 104نفر جمعیت شهری از آب آشامیدنی برخوردار هستند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان شمار شهرهای تحت پوشش در کردستان 25 شهر دانست و خاطرنشان کرد: هم‌اکنون چهار تصفیه‌خانه در شهرستان‌های قروه، سنندج، مریوان و سقز در دست بهره‌برداری است.

تخت‌شاهی با اشاره به بهره‌برداری از تصفیه‌خانه‌های شماره 2 سنندج و شهرستان سقز در سال جاری تصریح کرد: هم‌اکنون کار احداث تصفیه‌خانه در شهرستان‌های بانه، بیجار و «سریش‌آباد» در حال اجرا شدن است.

وی از بهره‌برداری آزمایشی تصفیه‌خانه‌ی شهرستان بیجار خبر داد و گفت: برای احداث تصفیه‌خانه‌ی شماره 2 سنندج پروژه‌های زیادی از جمله 60 کیلومتر خط انتقال، سه ایستگاه پمپاژ اجرا شدند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان یادآور شد: با بهره‌برداری از تصفیه‌خانه شماره دو سنندج 1120 میلی‌متر در ثانیه به ظرفیت تصفیه‌خانه‌های موجود اضافه می‌شود.

تخت‌شاهی از مرحله اجرای فراخوان برای احداث تصفیه‌خانه در شهرستان دیواندره خبر داد و یادآور شد: این تصفیه‌خانه برای نخستین بار در استان در قالب طرح‌های BOT اجرایی می‌شود که امید می‌رود احداث تصفیه‌خانه در شهرستان‌های سروآباد و دهگلان نیز در قالب همین طرح‌ها اجرا شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *