دوشنبه، ۲۵ دی ۹۶ - ۰۹:۱۱
گجت های عجیب‌

گجت های عجیب‌ در حالی کم کم جای خودشان را در زندگی ما باز خواهند کرد که امسال نیز در نمایشگاه 2018 CES فناوری…

گجت های عجیب‌ در حالی کم کم جای خودشان را در زندگی ما باز خواهند کرد که امسال نیز در نمایشگاه 2018 CES فناوری های جدیدی اراده شده است که هر یک به نوبه خود عجیب و کاربردی است. CES یا همان نمایشگاه لوازم الکترونیک مصرفی در واقع این روزها تبدیل شده است به محلی برای رقابت تولیدکنندگان گجت های عجیب‌ و کاربردی شده است. در ادامه نگاهی خواهیم انداخت به تعدادی از این گجت ها . با میهن پست همراه شوید.

در لیست گجت های عجیب‌ معرفی شده در نمایشگاه 2018 CES مچ‌ بند هوشمند کین Keen ماهیتی کاربردی برای افراد خاص دارد

شرکت هبیت اِویر HabitAware برای ترک عادات بد فردی مچ‌بند هوشمندی را طراحی کرده است. مچ‌ بند کین Keen که بین 149 تا 179 دلار قیمت خواهد داشت، از یک سنسور اندازه گیری مجهز به اینرسی 9 محور استفاده می‌کند تا پیش‌بینی کند که آیا شما قصد دارید ‌یکی از عادات غیرعادی مانند کشیدن مو، جویدن ناخن، خراشیدن و هر آنچه که می‌خواهید ترک کنید، را انجام دهید. کاربر از قبل این عادات را برای مچ‌بند تعریف می‌کند. هنگامی که مچ‌بند یکی از آن عادات را تشخیص می‌دهد، به طور خودکار می‌لرزد تا شما را از انجام آن کار منع کند.

ساعت هوشمند ماتریکس پاور

گجت های عجیب‌

ساعت هوشمند ماتریکس پاور

یکی دیگر از گجت های عجیب‌ معرفی شده در نمایشگاه 2018 CES ساعت هوشمند ماتریکس پاور است . این ساعت هوشمند ردیابی فعالیت حدودا 249 دلاری‌ دائما نیاز به شارژ مجدد دارد، که مشکلی نیست زیرا منبع برق آن حرارت بدن شماست. اما لازم است بدانید که ویژگی‌های ‌این ساعت‌های هوشمند در مقایسه با ساعت هوشمند اپل محدود هستند. تکنولوژی شارژ ترموالکتریک “ماتریکس”(Matrix) نیز محدودیت‌های خود را دارد. به عنوان مثال، اگر دمای بیرون ‌بیش از32 درجه سانتی‌گراد باشد، ساعت نمی‌تواند شارژ شود، که این موضوع باعث میشود مناطقی همچون وگاس بازار مناسبی برای این ساعت نباشند.

روبو مارت

گجت های عجیب‌

روبو مارت فروشگاه خودران

شرکت استارتاپی روبومارت Robomart برای معرفی طرح خود مبنی بر یک فروشگاه خودران در یک محدوده 80 مایلی در نمایشگاه CES حضور پیدا کرد.

ایده پشت طراحی این خوردرو ون مانند، این است که فروشگاه مواد عذایی به جلوی خانه شما بیاید. شما می توانید از طریق تلفن همراه میوه‌ها و سبزیجات را سفارش دهید تا به هرجایی که می‌خواهید آنها را بیاورند و شرکت نیز صورتحساب شما را به صورت خودکار صادر می‌کند.

ربات خواب سام‌ نوکس

گجت های عجیب‌

ربات خواب سام نوکس

اگر در خوابیدن مشکل دارید، یک هفته ‌را درنمایشگاه 2018CES  بگذرانید و سپس خود را ناخودآگاه در خواب می‌بینید. اگر نمی‌توانید این کار را انجام دهید، استارتاپ هلندی “سام‌نوکس”(Somnox) یک درمان متفاوت برای این مشکل در نظر دارد و آن یک بالش هوشمند است که طراحی شده تا از طریق تنظیم تنفس، صداها و در آغوش گرفتن، کاربر را به آرامی به خواب ببرد. این محصول قرار است در ماه سپتامبر با حمایت سایت “ایندی‌گوگو”(Indiegogo)به قیمت 499 یوروعرضه شود.

عینک‌ های هوشمند وزیکس بلید

گجت های عجیب‌

عینک‌های هوشمند وزیکس بلید

عینک واقعیت افزوده وزیکس بلید Vuzix Blade همانند پروژه ناموفق عینک گوگل داده‌های کامپیوتری را به نوعی به چشمان کاربر منتقل می‌کند. وزیکس بلد Vuzix Blade امکان تبادل اطلاعات و سرگرمی از طریق دستیار الکسا آمازون را خواهد داد. اما ایا این محصول به حدی مردم را جذب خواهد کرد که برای خرید آن 1000 دلار پرداخت کنند؟ توسعه دهندگان امیدوارند که در سه ماهه دوم این خبر را بشنوند.

مودو

گجت های عجیب‌

شمع هوشمند مودو

مودو Moodo یک شمع معطر هوشمند است. این دستگاه هوشمند پخش کننده رایحه خانگی 189  دلاری می‌تواند محل اقامت شما را با ترکیبی از بوی‌های موجود در کپسول‌های عطر پرکند. شما می توانید آن را با یک برنامه گوشی هوشمند یا ‌حتی دستگاه الکسا Alexa کنترل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.