دوشنبه، ۱۸ فروردین ۹۹ - ۱۱:۳۱
گران ترین خودروهای جدید جهان

گران ترین خودروهای جدید جهان با قیمت های سر سام آور که هر کسی از عهده خرید آنها بر نمیاید. خودروهایی که از…

گران ترین خودروهای جدید جهان با قیمت های سر سام آور که هر کسی از عهده خرید آنها بر نمیاید. خودروهایی که از 3.6 میلیون تا 12.5 میلیون دلار قیمت دارند. اما بی شک ارزشش را خواهند داشت.

لامبورگینی سیان

قیمت: 3.6 میلیون دلار

سیان به چند روش گوناگون پلی به آینده لامبورگینی است. اگرچه سیان بر پایه آونتادور SVJ ساخته شده اما ظاهر وحشیانه‌ای داشته و اولین محصول الکتریکی شده لامبورگینی محسوب می‌شود. علاوه بر وجود پیشرانه 12 سیلندر 6.5 لیتری، سیان به سیستم هیبریدی ملایم 48 ولتی مجهز شده است. کل قدرت این مجموعه برابر با 819 اسب بخار بوده و بنابراین سیان قوی‌ترین لامبورگینی تاریخ است. تنها 63 دستگاه از این هیولا با قیمت 3.6 میلیون دلار تولید خواهد شد.

گران ترین خودروهای جدید جهان

بوگاتی شیرون سوپر اسپورت 300+

قیمت: 3.9 میلیون دلار

اوایل سال جاری بود که بوگاتی شیرون اعلام کرد سقف سرعت 482 کیلومتر در ساعت را با استفاده از شیرون سوپر اسپورت 300+ شکسته است. تنها 30 دستگاه از این خودرو تولید خواهد شد.

گران ترین خودروهای جدید جهان

لامبورگینی وننو

قیمت: 4.5 میلیون دلار

لامبورگینی تنها 14 دستگاه از وننو گران ترین خودروهای جدید جهان را بین سال‌های 2014 تا 2015 ساخته است. این خودرو بر پایه آونتادور شکل گرفته اما قیمت حدود 4.5 میلیون دلاری دارد. زیر کاپوت وننو پیشرانه 12 سیلندر 6.5 لیتری قرار دارد که قدرت و گشتاور آن به ترتیب 740 اسب بخار و 609 نیوتون متر می‌باشد. وننو شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت 2.9 ثانیه‌ای داشته و تا به امروز گران‌ترین لامبورگینی جدید تاریخ می‌باشد.

گران ترین خودروهای جدید جهان

کونیگ زگ CCXR Trevita

قیمت: 4.8 میلیون دلار

کونیگ زگ “ارزان‌ترین” محصول خود یعنی جسکو را امسال معرفی کرد اما مدل الماس دار CCXR Trevita دقیقاً در نقطه مقابل قرار دارد. این خودرو دارای بدنه‌ای است که اساساً شامل فیبر کربن با پوشش الماس بوده و نیروبخش آن نیز پیشرانه 8 سیلندر 4.8 لیتری توئین توربو با قدرت 1004 اسب بخار می‌باشد. تنها 3 دستگاه از این خودرو تولید شده است. گران ترین خودروهای جدید جهان

گران ترین خودروهای جدید جهان

پاگانی هوایرا ایمولا

قیمت: 5.4 میلیون دلار

اولین بار در سپتامبر 2019 بود که هایپرکار آرزوها پدیدار شد. پاگانی می‌گوید پیشرانه 12 سیلندر 6 لیتری توئین توربوی هوایرا ایمولا قدرت 827 اسب بخاری و گشتاور 1100 نیوتون متری دارد. هوایرا ایمولا قوی‌ترین خودروی تاریخ پاگانی بوده و 36 اسب بخار قوی‌تر از BC رودستر می‌باشد. ما برخی ویژگی‌های این خودرو همچون بال عقب بزرگ و ورودی هوای روی سقف را دوست داریم. همان‌گونه که حدس می‌زنید این خودرو بسیار کمیاب بوده و تنها 5 دستگاه از آن تولید شده است.

گران ترین خودروهای جدید جهان

بوگاتی دیوو

قیمت: 5.8 میلیون دلار

از جمله محصولات اخیر بوگاتی می‌توان به دیوو اشاره کرد. اگر این خودرو وجه اشتراک زیادی با شیرون دارد اما خب بوگاتی راه‌های زیادی برای توجیه قیمت زیادتر آن پیدا کرده است. با اضافه کردن رینگ‌های سبک‌تر، اینترکولر فیبر کربنی و حذف متریال سرکوب‌کننده صدا، دیوو چند کیلویی سبک‌تر شده است. البته قدرت این خودرو نسبت به شیرون تغییری نداشته ولی آئرودینامیک آن بهبود یافته و بنابراین در پیست ناردو 8 ثانیه سریع‌تر از شیرون می‌باشد. بوگاتی 40 دستگاه از دیوو با قیمت 5.8 میلیون دلاری را می‌سازد. گران ترین خودروهای جدید جهان

گران ترین خودروهای جدید جهان

مرسدس-مایباخ اکسلرو

قیمت: 8 میلیون دلار

همانند بسیاری از خودروهای پیشین، مرسدس-مایباخ اکسلرو خودرویی تک ساخت است. این خودرو توسط فولدا، زیرمجموعه گوودیر سفارش داده شده تا لاستیک‌های جدید را تست کند. این خودرو در سال 2004 معرفی شد و پیشرانه 12 سیلندر توئین توربوی آن قدرت 690 اسب بخاری و گشتاور 1020 نیوتون متر دارد. حداکثر سرعت این خودرو برابر با 350 کیلومتر در ساعت بوده و البته قیمت کنونی آن بیش از 10 میلیون دلار می‌باشد.

گران ترین خودروهای جدید جهان

بوگاتی Centodieci

قیمت: 9 میلیون دلار

این خودرو هم سال پیش در هفته خودرویی پبل بیچ معرفی شد و نشان دهنده‌ی یک هایپرکار فوق‌العاده نایاب دیگر بود. تنها 10 دستگاه از این خودرو که ادای احترام به EB110 می‌باشد ساخته خواهد شد. همچنین Centodieci به خاطر گرامی داشت یک‌صد و دهمین سالگرد تأسیس بوگاتی معرفی شده است. استایل منحصربه‌فرد این خودرو باب میل همه نیست اما حداقل درباره خاص بودن آن نگران نخواهید بود. با قیمت حدود 9 میلیون دلاری، این خودرو یکی از گران‌ترین چهار چرخ های تاریخ است.

گران ترین خودروهای جدید جهان

رولزرویس Sweptail

قیمت: 12.8 میلیون دلار

بله از نظر فنی این خودرو مدعی گران‌ترین خودروی تاریخ بوده است. مشکل این است که رولزرویس قیمت آن را به‌صورت رسمی تائید نکرده است؛ اما با قیمت تخمینی 12.8 میلیون دلاری، این خودروی تک ساخت چند میلیون دلار گران‌تر از خودروی قبلی می‌باشد. تولید این خودرو بیش از 4 سال زمان برده است.

گران ترین خودروهای جدید جهان

بوگاتی La Voiture Noire

قیمت: 12.5 میلیون دلار

با قیمت اعلامی 12.5 و قیمت فروش 18.7 میلیون دلاری، این خودرو به‌صورت رسمی گران‌ترین خودروی جدید تاریخ می‌باشد. La Voiture Noire ایده‌ای مدرن از تایپ 57 SC آتلانتیک بوده و از همان پیشرانه 16 سیلندر 8 لیتری کواد توربوی شیرون استفاده می‌کند. این پیشرانه قدرت 1479 اسب بخاری و گشتاور 1600 نیوتون متری دارد. در این هیولا 6 خروجی اگزوز بکار رفته و از سایر ویژگی‌های آن می‌توان به رینگ‌های رادیکال، نمای جلوی گیرا و سفارشی و نشان نورانی در عقب اشاره کرد. این خودرو هم به تعداد یک دستگاه تولید شده است.

گران ترین خودروهای جدید جهان

[highlight]منبع: motor1[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *