جمعه، ۰۲ خرداد ۹۹ - ۰۱:۵۷
گران ترین گل های جهان

در این مطلب از میهن پست با گران ترین گل های جهان آشنا خواهید شد. گل هایی که حتی قیمت یک شاخه آن…

در این مطلب از میهن پست با گران ترین گل های جهان آشنا خواهید شد. گل هایی که حتی قیمت یک شاخه آن از صد میلیون تومان نیز می گذرد. در ادامه با ما همراه شوید.

گل ها یکی از زیباترین مخلوقات خداوند هستند و زیبایی آن ها هر بیننده ای را به وجد می آورد. شاید تا به حال برای خودتان یا کسی گل خریده باشید. اما آیا حاضرید برای یک شاخه گل میلیون ها یورو پول خرج کنید؟ حتماً باورنکردنی به نظر می رسد اما در دنیا گل هایی این چنین گران قیمت وجود دارند. در ادامه با گران ترین گل های دنیا آشنا خواهیم شد.

گاردنیا (Gardenia) : بین ۱۵ تا ۴۵ یورو

گل گاردنیا از گران ترین گل های جهان گرچه به اندازه ی دیگر گل های حاضر در این فهرست گران قیمت نیست اما سر سفید پر و زیبای این گل آن را به گزینه ی مناسبی برای گل عروسی تبدیل کرده. البته گل گاردنیا را به صورت شاخه ای نمی توان خریداری کرد و تنها کل گیاه آن به فروش می رسد و همین مسأله سبب شده این گل از بیشتر گل ها گران تر باشد.

گران ترین گل های جهان

گل زعفران (Saffron Crocus) : 9،۵۰۰ یورو

این گل از گران ترین گل های جهان با آن گلبرگ های بنفش و پرچم های نارنجی اش واقعاً تماشایی است. گل زعفران که توسط انسان کشت می شود، بیشتر به عنوان نوعی ادویه شناخته می شود اما بعد از به عمل آمدن این گل، برای تهیه ی تنها ۵۰۰ گرم زعفران به حدود ۸۰ هزار گل زعفران نیاز است.

گران ترین گل های جهان

ارکیده شنژن نونگکه (Shenzhen Nongke Orchid) : 160 هزار یورو

این گل ارکیده از گران ترین گل های جهان که ساخته ی دست انسان است، نامش را از دانشگاه شنژن نونگه گرفته، یعنی همان جایی که دانشمندان چینی حوزه ی کشاورزی این گل را تولید کردند. این گل نادر که تنها هر ۴ تا ۵ سال یک بار گل می دهد، در یک حراجی به قیمتی معادل ۱۶۰ هزار یورو به فروش رسید.

گران ترین گل های جهان

ارکیده اسلیپر روتسچایلد / ارکیده طلای کینابالو (Rothschild’s Slipper Orchid / Gold of Kinabalu Orchid) : 4 هزار یورو

این گونه نادر و در معرض انقراض ارکیده ۱۵ سال طول می کشد تا رشد کند و گل دهد. این گل ارکیده که فقط در پارک ملی کینابالوی مالزی یافت می شود، روی کوه کینابالو در ارتفاع ۵۰۰ تا ۱،۲۰۰ متری می روید. هر شاخه ی این گل، به دلیل نادر بودن گونه اش، در بازار سیاه به قیمتی تا حدود ۴ هزار یورو به فروش می رسد.

گران ترین گل های جهان

 

گل کادوپول (Kadupul Flower) : بدون قیمت

این گل زرد و سفید دلربا که به «ملکه شب» مشهور است در واقع گل یک گیاه کاکتوس است که به ندرت و آن هم فقط شب ها گل می دهد و گل های آن قبل از سپیده ی صبح پژمرده می شوند. کوتاهی عمر این گل آن را بسیار نادر کرده و قیمت گذاری بر روی آن را غیر ممکن ساخته. این کاکتوس گیاه بومی جنوب مکزیک و آمریکای جنوبی است و گل آن را نمی توان چید چون به محض لمس شدن پژمرده می شود.

گران ترین گل های جهان

[highlight]منبع: countryliving[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *