چهارشنبه، ۱۲ شهریور ۹۹ - ۱۱:۵۵
گران ترین گوسفند جهان

گران ترین گوسفند جهان چندی پیش با قیمت بیش از 500 هزار دلار به فروش رفت. محاسبه این عدد به تومان و پرداخت…

گران ترین گوسفند جهان چندی پیش با قیمت بیش از 500 هزار دلار به فروش رفت. محاسبه این عدد به تومان و پرداخت آن برای یک گوسفند هوش از سر می پراند اما این معامله واقعا انجام شده است.

گوسفندی به نام دابل دایموند بعد از آنکه در مزایده ای به قیمتی نزدیک به نیم میلیون دلار به فروش رفت، به گران ترین گوسفند دنیا بدل شد. این گوسفند از نژاد تکسل است که قیمت بالا برای آن امر جدیدی محسوب نمی شود.

اصلیت گوسفندهای نژاد تکسل به جزیره ی تکسل در کشور هلند برمی گردد. این حیوانات اندامی عضلانی و گوشت بدون چربی و باکیفیتی دارند. گوسفند مذکور که ۶ ماه سن داشت بعد از جنگی که بر سر قیمت پیشنهادی برای آن در یک مزایده به راه افتاده بود، روز چهارشنبه ی هفته ی گذشته در شهر کوچکی در اسکاتلند به فروش رفت.

گران ترین گوسفند جهان

مزایده ی این گوسفند با قیمت پیشنهادی ۱۴ هزار دلار آغاز شد و خیلی زود به قیمت نهایی ۴۹۰ هزار دلار رسید. دایموند به ۳ کشاورز فروخته شد که امیدوارند بتوانند از آن نسل کِشی کنند. قیمت این گوسفند رکورد قبلی فروش گوسفندهای نژاد تکسل هم زد. در سال ۲۰۰۹ گوسفند دیگری از نژاد تکسل به قیمت حدوداً ۳۰۸ هزار دلار فروخته شده بود.

یکی از خریداران دابل دایموند به گاردین گفته که از قبل از مزایده چشمش به دنبال این گوسفند بود: «ما می دانستیم با چیز خاصی طرف هستیم. این گوسفند حیوان خاصی است و بهترین ژن ها را دارد. فقط هفت هشت نفر بودند که واقعاً واقعاً آن را می خواستند، به خاطر همین هم قیمتش بالا رفت.»

گران ترین گوسفند جهان

گران ترین گوسفند جهان

این خریدار که با همسرش به کار پرورش گوسندهای نژاد تکسل در مزرعه شان در انگلیس مشغول است گفت به ندرت پیش می آید که گوسفندی چنین قیمتی پیدا کند. او به گاردین گفته: «برداشت اشتباه از حرفم نکنید. پرداخت چنین مبلغ زیادی برای یک گوسفند درست نیست و به طور قطع نباید آن را بازتابی از جامعه ی کشاورزی بدانند.»

[highlight]منبع: insider[/highlight]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.