چهارشنبه، ۰۹ مهر ۹۳ - ۰۳:۱۱

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان مازندران گفت: تعداد ورود گردشگران به استان بیش از ظرفیت‌های زیرساختی و روساختی استان است. باقری…

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان مازندران گفت: تعداد ورود گردشگران به استان بیش از ظرفیت‌های زیرساختی و روساختی استان است.

باقری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مازندران، افزود: این مسئله موجب ترافیک جاده‌ای، محدودیت در اسکان اماکن اقامتی و نوسان در مقدار و قیمت برخی اقلام خوراکی در بعضی شهرها می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از اول فروردین تا 31 شهریور امسال بیش از 31 میلیون و 700 هزار نفر گردشگر به صورت شب اقامت در مازندران حضور داشتند که از این تعداد 20 میلیون و 136 هزار نفر شب اقامت مربوط به تابستان 93 بوده است. این مسافران در مراکز اقامتی همچون هتل، هتل آپارتمان، کمپینک‌ها، مدارس، ویلاها و منازل استیجاری و زائرسراها سکونت داشتند.

باقری افزود: مدت اقامت گردشگران از سه شب در سال 92 به 4 شب در سال 93 رسید. مناسب بودن آب و هوا، وجود نمایشگاه‌ها و کنسرت‌های موسیقی سنتی و پاپ و وجود فروشگاه‌های متعدد پوشاک و سوغات در این افزایش اقامت گردشگران موثر بوده است. مازندران رتبه اول کشور را در تعداد گردشگر دارد و این ناشی از وجود آب و هوای مناسب در مناطق ییلاقات و وجود شهرها و روستاهای گردشگری است.

وی تصریح کرد: در سال جاری تعداد طرح‌های دریا از 85 به 96 طرح افزایش یافته است. مازندران در سال 93 توانسته در مجموع رضایت گردشگران را جلب کند و شکایت صورت گرفته توسط گردشگران در نوع کیفیت خدمات بوده که به متصدیان تاسیسات گردشگری انعکاس داده شد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان مازندران، نبود سرویس بهداشتی استاندارد در مسیرهای ورودی شهرها را یکی از مشکلات بخش گردشگری استان دانست و اظهار کرد: از سوی سازمان گردشگری و میراث فرهنگی کشور مقرر شد در مسیر کندوان با هماهنگی منابع طبیعی سرویس بهداشتی، ساخته و در اختیار مردم قرار گیرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *