پنجشنبه، ۱۳ شهریور ۹۳ - ۰۷:۲۶

مدیرکل مطالعات و آموزش سازمان میراث فرهنگی گفت: توسعه گردشگری می‌تواند ارکان توسعه اشتغال را به چرخه در آورد چراکه با ورود هر…

مدیرکل مطالعات و آموزش سازمان میراث فرهنگی گفت: توسعه گردشگری می‌تواند ارکان توسعه اشتغال را به چرخه در آورد چراکه با ورود هر 6 گردشگر به یک منطقه یک شغل ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه گیلان، محسن رنجبر، مدیرکل مطالعات و آموزش سازمان میراث فرهنگی کشور امروز در دومین ستاد سفرهای تابستانی استان گیلان که در هتل کادوس برگزار شد،‌ اظهارکرد: گیلان از استان‌هایی است که در کشور به لحاظ دارا بودن جاذبه‌های گردشگری، گردشگری،‌ ‌فرهنگی، ‌تنوع پوشش و غذا از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

وی افزود: گیلان با توجه به منابع طبیعی که دارد می‌تواند رشد خوبی در زمینه گردشگری داشته باشد لذا می طلبد که با هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌های دقیق استان گیلان را در امر توسعه یاری کنیم، براین اساس ستاد هماهنگی سفر با رویکرد توسعه گردشگری داخلی تشکیل شد و سایر دستگاه‌های دولتی و خصوصی نیز عضو این ستاد هستند.

رنجبر با تاکید بر اینکه گردشگری یکی از عواملی تاثیرگذار در رشد اشتغال است، گفت: توسعه گردشگری می‌تواند ارکان توسعه اشتغال را به چرخه در آورد و بر زیرساخت‌ها تاثیر بگذارد،‌ با ورود هر 6 گردشگر به یک منطقه یک شغل ایجاد می‌شود، بر این اساس توسعه گردشگری از اولویت‌های دولت تدبیر و امید است.

مدیرکل مطالعات و آموزش سازمان میراث فرهنگی بیان کرد: با توجه به اینکه به روزهای پایان تابستان نزدیک می‌شویم و به دلیل همجواری گیلان با استان‌های پر جمعیت،‌ گردشگران زیادی وارد این استان می‌شوند لذا مسئولین باید همچنان آمادگی‌ استقبال از مسافران را داشته باشند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.