دوشنبه، ۰۲ شهریور ۹۴ - ۰۶:۴۸

میهن پست – این روزها بیشتر از قبل نام گردنه حیران به واسطه ساخت و سازهای غیر مجاز در طبیعت بکر و دیدنی…

میهن پست – این روزها بیشتر از قبل نام گردنه حیران به واسطه ساخت و سازهای غیر مجاز در طبیعت بکر و دیدنی آن در محافل رسانه ای ، و بخصوص در مجلس شورای اسلامی به واسطه اعتراض برخی از نمایندگان به این حرکت، شنیده و سوژه ی رسانه ها شده است،منطقه ای ییلاقی و زیبا در نزدیکی آستارا واقع در استان گیلان که علاوه بر بازدید هزاران گردشگران از این منطقه در سال، یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری مسیر آستارا – اردبیل نیز محسوب می شود.

در توضیح بیشتر این که حیران در واقع ، نام روستایی ییلاقی و زیبا درشهرستان آستارا واقع در استان گیلان است که این روستا در فاصله ۳۰ کلیومتری آستارا قرار دارد. حیران از سه روستای حیران سفلی، حیران وسطی و حیران علیا تشکیل شده است.

به دلیل ییلاقی بودن منطقه، متاسفانه ساخت بناهای ویلایی غیر مجاز در حیران و طی سال‌های اخیر علی رقم بی توجهی مسئولین رونق چشمگیر داشته، بطوری که در طول فصول گرم سال جمعیت این روستا به بیش از ۲ هزار نفر می‌رسد این در حالی است که جمعیت ثابت آن به ۷۰۰ نفر هم نمی‌رسد.

لازم است بدانید که منطقه حیران از یک سو مشرف به کوه‌هایی است که پوشیده از جنگل‌های انبوه‌است و از سوی دیگر مشرف به دره‌ای نه چندان عمیق است که از میان آن رود آستارا، آقچای عبور می‌کند که این رود مرز ایران و کشور آذربایجان را تعیین می‌کند.

و حالا پرونده زمین خواری در این منطقه سر از قوه قضاییه در آورده است.موضوعی که محسنی اژه ای در خصوص آن به خبرنگاران می گوید:این منطقه یک منطقه کاملاً خوش آب و هوا و محل گردشگری است؛ البته من آنجا را از نزدیک ندیده‌ام اما جایی است که طبق توصیف دوستان حیف است ویلاسازی در آن انجام شود و بقیه افراد جامعه از گردشگری در آن محروم شوند چرا که حدود ۲۰ تا ۳۰ نفر از هیچ کجا مجوزی نگرفته‌ و در آنجا ساخت و ساز غیر مجاز انجام داده اند، موضوعی که قوه قضائیه در حال بررسی آن است…

ضمن پشنهاد ما برای سفر به این منطقه زیبا و بهشتی، با هم عکس هایی چشم نواز از این منطقه خوش آب و هوای کشورمان را در میهن پست تماشا می کنیم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *