دوشنبه، ۲۴ شهریور ۹۳ - ۱۱:۳۳

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی استان کردستان گفت: گردنه «صلوات‌آباد» سنندج با قابلیت‌های منحصر به فرد، قابلیت تبدیل شدن به یکی از قطب‌های گردشگری…

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی استان کردستان گفت: گردنه «صلوات‌آباد» سنندج با قابلیت‌های منحصر به فرد، قابلیت تبدیل شدن به یکی از قطب‌های گردشگری استان را دارد.

«بابک قنبری» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی کردستان، اظهار کرد: محور «سنندج – صلوات‌آباد» با توجه به چشم‌انداز مناسب و وجود برخی باغ‌ها و اماکن تفریحی می‌تواند در آینده‌ی نزدیک بعنوان یکی از محل‌های گردشگری و تفریحی سنندج تبدیل شود.

در همین راستا جهاد دانشگاهی استان به سفارش اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان با انجام یک طرح پژوهشی بسته‌های سرمایه‌گذاری گردشگری را با جانمایی مکان‌های مناسب در این محور به مرحله اجرا در آورده است.

وی تصریح کرد: این طرح با بررسی نقشه‌های توپوگرافی، زمین‌شناسی، پهنه‌ی دید، کاربری اراضی و قابلیت‌های گردشگری، تحلیل نقطه به نقطه میدانی و با تطبیق نقشه‌های فوق در نرم‌افزارGIS اجرایی شده است.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی استان کردستان خاطرنشان کرد: بر این اساس هشت مکان در محور «صلوات‌آباد – سنندج» برای معرفی به سرمایه‌گذاران مشخص شده است و این اقدام می‌تواند بستر بسیار مناسبی برای توسعه‌ی گردشگری در استان باشد.

قنبری یادآور شد: جهاد دانشگاهی استان با بهره‌گیری از همه‌ی امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خود و با بهره‌گیری از کارشناسان توانمند آمادگی تهیه بسته‌های گردشگری را برای همه‌ی نقاط مستعد استان دارد.

وی یادآور شد: دستگاه‌های اداری ذی‌ربط می‌توانند با استفاده از پتانسیل‌های موجود در این محور به بهترین نحو ممکن برای ایجاد یک منطقه گردشگری منحصر به فرد اقدام کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.