جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۰۵:۲۴

رفتگران طبیعت و حامیان محیط زیست به منظور حمایت از ثبت جنگل ابر به عنوان اثر طبیعی ملی امروز جمعه گردهم می آیند….

رفتگران طبیعت و حامیان محیط زیست به منظور حمایت از ثبت جنگل ابر به عنوان اثر طبیعی ملی امروز جمعه گردهم می آیند.

به گزارش ایرنا از سازمان حفاظت محیط زیست، این گردهمایی با تلاش انجمن رفتگران طبیعت استان های گلستان و سمنان تدارک یافته و با هماهنگی ادارات کل حفاظت محیط زیست استان های گلستان و سمنان و فرمانداری و استانداری های این دو استان و دریافت مجوز برنامه ریزی شده است.

طبق برنامه زمانی پیش بینی شده، گردهمایی تا قبل از ظهر امروز، ششم تیر ماه در منطقه ˈتلکاتختهˈ جنگل ابر آغاز می شود و در ادامه این گردهمایی برنامه پاکسازی مشترک گروه های رفتگران طبیعت این دو استان نیز برگزار خواهد شد.

جنگل ابر یکی از بکرترین و کم یاب ترین جنگل های ایران است که گونه های ارزشمند ˈسرخدارˈ این کم یابی را صد چندان می کنند.

طی سال های گذشته برخی تقاضای ساخت جاده ای در نزدیکی این اکوسیستم خاص و شکننده را داشتند که با وجود هشدار کارشناسان درباره ی خطرات این جاده و آثار بسیار زیانبار آن، در دولت نهم و دهم با خواسته آنها موافقت شد.

مسوولان حفاظت محیط زیست دولت یازدهم ساخت این جاده را منتفی اعلام کرده و تصمیم گیری نهایی درباره آن را بنا بر قوانین رسمی کشور به ˈکمیته ارزیابی سازمان حفاظت محیط زیستˈ موکول کردند.

برای مسیری که درخواست احداث جاده داده شده است پنج جاده دیگر وجود دارد که سه تای آن کاملا در دست استفاده است و به نظر می رسد عاقلانه ترین کار، ارتقا و ایمن سازی بیشتر جاده های موجود به جای هدر دادن بودجه های کلان ساخت جاده جدید برای تردد کنندگان و مسافران باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.