چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۰۱:۵۰

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سمنان صبح چهارشنبه در گردهمایی فعلان و پیشکسوتان قرآنی این شهرستان که در محل…

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سمنان صبح چهارشنبه در گردهمایی فعلان و پیشکسوتان قرآنی این شهرستان که در محل سالن آمفی تئاتر این اداره برگزار شد، با بیان این مطلب که غالب مشکلات جوان امروزی به موجب فاصله گرفتن از قرآن است، گفت: توسل به قرآن نسخه شفابخش همه عالم است.

حجت الاسلام غلامرضا زاهدی، با تاکید بر همسان سازی آموزش های قرآنی در سطح جامعه، خطاب به مسئولان موسسات قرآنی تصریح کرد: باید به مواردی چون ترسیم نقشه راه برای برنامه های آموزشی، پژوهشی و نظارت بر نحوه آموزش و روخوانی و تجوید قرآن توسط کارشناسان، ساماندهی قاریان مجالس ختم و ضرورت جذب اعتبارات در راستای برنامه های قرآنی، ضرورت ارتقاء سطح معلومات مربیان و معلمان قرآنی مدارس توجه بیشتری داشت.

کارشناس علوم قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سمنان نیز در این گردهمایی هدف از برگزاری آن را شناسایی نقاط قوت و ضعف برنامه های قرآنی دانست و تصریح کرد: علاوه بر آن این گردهمایی ها سبب می شود تا روش های جذاب سازی دوره های قرآنی و راهکارهای اجرایی جذب مخاطبان در برنامه های قرآنی، مورد بررسی قرار گیرد.

 سید حسین طباطبایی در خاتمه با اشاره به سیره و زندگی مرحوم رضا سبزواری استاد و پیشکسوت علوم قرآنی استان سمنان، ادامه داد: انس با قرآن یعنی استمرار بر قرائت و فهم و تدبر در آیات قرآن و عمل به آن که کاملا در زندگی این استاد بزرگوار مشهود بود.

وی در خاتمه با تاکید بر اینکه کمال انس با قرآن زمانی حاصل می شود که موجب تغییر رفتار شود تصریح کرد: بطبع شخص و پس از آن جامعه به آرامشی معنوی دست یابند و از دغدغه هایی که گریبان گیر افراد یا جامعه ی غیردینی است برهند.

شهرستان سمنان پنج موسسه قرآنی و حدود 100 نفر فعال و پیشکسوت علوم قرآنی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.