دوشنبه، ۲۳ تیر ۹۳ - ۱۱:۴۸

سلامت نیوز: وزش باد و گرد و خاک در اکثر نقاط ایران موجب کاهش دید و کیفیت هوا شده است. ضمن اینکه هوا…

سلامت نیوز: وزش باد و گرد و خاک در اکثر نقاط ایران موجب کاهش دید و کیفیت هوا شده است. ضمن اینکه هوا گرمتر می شود.

امین حسین نقشینه، کارشناس سازمان هواشناسی به خبرآنلاین گفت: باد و گرد و خاکی که از عراق به غرب و جنوب کشور رسیده، امروز و فردا نوار غربی را تحت تاثیر قرار می دهد.

به گفته او سرعت وزش باد در عراق نسبتاً شدید خواهد بود: انتقال این گرد و خاکها به غرب ایران موجب کاهش دید افقی و کیفیت هوا در استانهای خوزستان، ایلام، کرمانشاه و بوشهر شده است.

نقشینه گفت: همچنین استانهای شرقی به ویژه در شمال استان سیستان و بلوچستان وزش باد و گرد و خاک دارند. بعد از ظهر امروز برای استانهای سمنان، شمال اصفهان، قم، مرکزی و جنوب تهران وزش باد و گرد و خاک موجب کاهش دید و کیفیت هوا خواهد شد.در شهرهای جنوبی استان تهران باد و گرد و خاک موجب کاهش دید و کیفیت هوا در شده و غبار آلود خواهد شد.

او گفت: طی روزهای آینده به ویژه روزهای جمعه و شنبه هفته آینده افزایش دما به صورت محسوسی باعث بالا رفتن بیشینه دمای هوای خواهد شد. بیشینه دمای تهران امروز دوشنبه 39 درجه، فردا سه شنبه 40 درجه و پس فردا چهارشنبه 41 درجه خواهد بود. همچنین بیشینه دمای هوای استان خوزستان امروز دوشنبه 47 درجه خواهد بود. آخر هفته گرمتری را سپری خواهیم کرد و در بیشتر مناطق کشورمان افزایش دما خواهیم داشت.

هوای کرمانشاه خارج از شرایط استاندارد است

‌مسئول ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای اداره کل حفاظت از محیط زیست استان کرمانشاه با اشاره به اینکه هوای کرمانشاه هم اکنون خارج از شرایط استاندارد است به ایسنا گفت: طی هشت ساعت اول امروز (دوشنبه،23 تیر) هوای استان در وضعیت بحران قرار داشت.

سیعد دزفولی نژاد گفت: از ساعت 24 شب گذشته شاهد افزایش غلظت گرد و غبار در شهر کرمانشاه بودیم که این افزایش در ساعت پنج و شش صبح به بیشترین میزان خود رسید.

وی غلظت ذرات معلق در هوا بین ساعت پنج و شش صبح امروز را 634 میکروگرم بر مترمکعب هوا دانست.

مسئول ایستگاه های سنجش آلودگی هوای محیط زیست کرمانشاه با اشاره به روند نزولی غلظت ذرات معلق موجود در هوای کرمانشاه، گفت: این رقم هم اکنون به 311 میکروگرم بر مترمکعب هوا رسیده، اما همچنان در وضعیت خارج از شرایط استاندارد قرار داریم، اما به نظر می رسد با این روند گرو غبار تا ظهر از شهر خارج شود.

دزفولی نژاد، میانگین غلظت ذرات گرد و غبار موجود در هوای کرمانشاه طی هشت ساعت اول امروز را 532 میکروگرم بر مترمکعب هوا عنوان کرد که شاخص آلودگی یا PSI آن برابر 428 است و بیانگر وضعیت بحران است.

وی گفت: در این خصوص که هوای شهر کرمانشاه در کل روز در چه وضعیتی قرار داشته، باید بعد از ساعت 24 شب و با در نظر گرفتن غلظت 24 ساعته نظر داد.

به گفته این مسئول طی 24 ساعت گذشته نیز غلظت ذرات معلق موجود در هوای کرمانشاه 121.5 میکروگرم بر مترمکعب هوا بوده که شاخص آلودگی آن 71 است و بیانگر وضعیت نرمال است.

وی گفت: از اول امسال در فروردین ماه یک روز بحران، در اردیبشهت دو روز هشدار و در خرداد هفت روز هشدار را تجربه کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.