چهارشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۰۶

به گزارش ایرنا، ولی فقط گرمیش را دیدیم و آنچنان بی ریا و بی صدا که گویی وظیفه ای است که همیشه باید…

به گزارش ایرنا، ولی فقط گرمیش را دیدیم و آنچنان بی ریا و بی صدا که گویی وظیفه ای است که همیشه باید استوار باشد، اما اوضاع تغییر کرد و ما غافل از این بودیم که چرخ فلک، یک روز تغییر خواهد کرد و آنجاست که تازه فهمیدیم که خداوند چه موهبتی به ما ارزانی داشته بود که ما درکش نکردیم.

بله پدر، اسمی کوچک به وسعت سه حرف همچون انتظارش، ولی معنایی ژرف به عظمت وجودش.

جالب است حتی بعضی از ما که خود پدر هم می شوند و امام معنا را درک نمی کنند، اما ای کاش که هنوز دیر نباشد پس بشتابید چون امروز روز او است روزی که از مولای متقیان، پدر پدران، سایه سایه بانان الهام گرفته است، پدری که در حالی خود ذره ای آسایش را نچشید و بار آرامش را نکشید نان نخورد، که نان دهد و آب نخورد که تشنه ای نماند.

درست است منظور همان علی (ع) است، همان اسوه هر مظهری. اما امروز او اسوه پدر است پس تا دیر نشده ببوسیم پای آن که را که الگویش علی (ع) بود و فقط آرامش و آسایش و هر آنچه دیگر را فقط هدیه داد.

روز پدر روزی است برای بزرگداشت پدرها، پدر بودن، پیوند میان پدران و مادران و اهمیتی که پدرها در اجتماع دارند، در بسیاری کشورها روز پدر، سومین یکشنبهٔ ماه ژوئن در نظر گرفته شده است. این روز در ادامهٔ روز مادر و قدردانی از مادران است.

در کشورمان ۱۳ رجب، زادروز ولادت حضرت علی (ع) به نام روز پدر نامگذاری شده است.

روزت مبارک پدر.ک/4

7345/533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.