چهارشنبه، ۰۵ اردیبهشت ۹۷ - ۱۲:۳۹
گرم ترین کشورهای جهان

گرم ترین کشورهای جهان که البته تعدادشان نیز انگشت شمار است همه ساله و یا در دوره ای متوالی یک تا 10 سال…

گرم ترین کشورهای جهان که البته تعدادشان نیز انگشت شمار است همه ساله و یا در دوره ای متوالی یک تا 10 سال گرمترین سال های خود را تجربه می کنند. طوری که گرما در بعضی از این کشورها که در ادامه آن ها را معرفی خواهیم کرد به اندازه ای است که زندگی ساکنین آن را مختل می‌کند.

با این حال وجود گرم ترین کشورهای جهان در میان سایر کشور خود نشان دهنده ی این است که کره زمین از نظر آب و هوا بسیار متنوع و جالب است. یک جا معتدل ،جای دیگر گرم و سوزان و قاره ای دیگر سرد و یخبندان است. با این حال ما امروز در میهن پست گرم ترین کشورهای جهان را به شما معرفی می کنیم.

گرم ترین کشورهای جهان

سومالی : سومالی از کشورهای ی ناامن و البته یکی از گرم ترین کشورهای جهان است. این کشور که در منطقه‌ی شاخ آفریقا واقع شده است، در طول سال، روزهای بارانی زیادی را نمی‌بیند. دمای هوا به ۵۰ درجه‌ ی سانتی‌گراد می‌رسد و به علت نبود آب کافی، قحطی و سوء تغذیه در این کشور به وضوح قابل مشاهده است.

گرم ترین کشورهای جهان

سودان : همان‌ طور که همیشه دیده‌ایم، کشورهای آفریقایی اغلب کشورهای گرم و خشکی هستند. سودان هم یکی از گرم ترین کشورهای جهان است که دمای میانگین آن به ۵۲ درجه‌ی سانتی‌گراد می‌رسد. بیابان‌زایی جزو اساسی‌ترین مشکلات این کشور بوده و دمای بالای هوا، قحطی و خشک‌سالی، زندگی انسان‌ها، گیاهان و حیوانات را در معرض خطر قرار داده است. در این کشور تقریبا هیچ‌وقت باران نمی‌بارد.

گرم ترین کشورهای جهان

مکزیک : مکزیک که در مرکز قاره‌ی پهناور آمریکا واقع شده است، اغلب در فیلم‌های هالیوودی مکانی خشک و خطرناک نشان داده می‌شود که البته چندان هم دور از واقعیت نیست. در تابستان‌ها روزهایی هستند که دمای این کشور به ۵۰ درجه‌ی سانتی‌گراد می‌رسد. با این وجود، این گرما مانع آن نشده است که مکزیک در تابستان مقصد پرطرفداری برای گردشگران نباشد.

گرم ترین کشورهای جهان

هند : شبه قاره‌ی هند در فصل تابستان، دارای میانگین دمایی ۵۰ درجه‌ی سانتی‌گراد در بخش‌های غربی، جنوبی و مرکزی است؛ هر چند که این دمای بالا موقت است. البته مکان‌ هایی چون کرالا و گوا حتی در زمستان هم جزو مناطق گرم گردشگری محسوب می‌شوند و البته باید گفت که این کشور نیز در لیست گرم ترین کشورهای جهان قرار گرفته است.

عمان : عمان کشوری عربی و جزو ثروتمندترین کشورهای دنیا است و در فهرست خشک‌ترین‌ و گرم‌ترین کشورهای دنیا نیز جای می‌گیرد. در این کشور حدود ۵ الی ۶ ماه دمای هوا بین ۵۰ تا ۵۳ درجه‌ی سانتی‌گراد است. جالب است بدانید که از ثروت این کشور برای مقابله با شرایط سخت آب‌وهوایی استفاده می‌شود تا زندگی شهروندان آن با راحتی پیش برود.

گرم ترین کشورهای جهان

ایران : دیدن نام کشورمان در این فهرست چندان هم دور از تصور نبود. ایران اگر چه جزو کشورهای چهار فصل محسوب می‌شود، به دلیل این که در یعضی  از نقاط کشورمان دمای هوا به ۵۰ درجه‌ی سانتی‌گراد می‌رسد. کشورمان هم در لیست گرم ترین کشورهای جهان قرار گرفته  و در این میان مردم آن در فصل تابستان با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند.

گرم ترین کشورهای جهان

الجزایر : تقریبا شرایط آب‌وهوایی تمام کشورهای آفریقایی یکسان است و الجزایر نیز از این قاعده مستثنی نیست. در این کشور تعدادی کوه پوشیده از برف وجود دارد، اما اکثرا آب‌وهوا گرم و خشک است. دمای میانگین هوا ۵۰ تا ۵۳ درجه است و بیشترین دما متعلق به منطقه‌ی صلاح است. مناطق ساحلی این کشور باران را تجربه می‌کنند، اما این پدیده در قسمت‌های مرکزی هرگز اتفاق نمی‌افتد.

گرم ترین کشورهای جهان

عراق : غیر از جنگ، عراق با مشکلات دیگری چون خشکسالی نیز مواجه است. این کشور همسایه ایران، دمایی بین ۴۸ تا ۵۴ درجه‌ی سانتی‌گراد را تجربه می‌کند و دمای هوا در بیشتر روزهای سال بالای ۴۰ درجه است. به مانند ایران، عراق نیز مناطقی دارد که در زمستان‌ها شاهد بارش برف است، ولی در بیشتر مناطق گرمای هوا بیداد می‌کند.

گرم ترین کشورهای جهان

عربستان سعودی : عربستان، کشوری دیگر از منطقه‌ی خاورمیانه است که مردمش جزو ثروت‌مندترین مردم دنیا هستند. با وجود گرمای زیاد و خشکی فراوان، حکومت این کشور با مدیریت درست شرایط، باعث شده که سختی زیادی متوجه شهروندانش نباشد. دمای هوا در عربستان در روزهای تابستان به ۵۴ درجه‌ی سانتی‌گراد می‌رسد.

گرم ترین کشورهای جهان

لیبی : به گرم‌ترین کشور دنیا رسیدیم. لیبی به قدری گرم است که مردم این کشور با مشکلات پوستی دست و پنجه نرم می‌کنند. سال ۱۹۲۲ این کشور با دمای ۵۷٫۸ درجه‌ی سانتی‌گراد، رکورد گرم‌ترین نقطه‌ی دنیا را به نام خود ثبت کرد. با وجود بیابان‌های فراوان زندگی در این کشور آسان نیست.

گرم ترین کشورهای جهان

[highlight]منبع[/highlight]  frecked

14 دیدگاه برای “گرم ترین کشورهای جهان چند درجه گرمای را تجربه می کنند ؟”

 1. شهین گفت:

  حدس میزدم ایران هم جزء این فهرست باشه

 2. سی سی گفت:

  کشورهای گرم ولی پر از جاذبه های گردشگری

 3. ویدا گفت:

  وای چقد گرم

 4. پدرام گفت:

  یاخدا مردم لیبی چطور تحمل میکنن

 5. ناتالی گفت:

  زندگی توی گرما خیلی سخته

 6. سونیا گفت:

  وااای اسم ایران هم هست

  1. غدیری گفت:

   یه هشدار جدی برای ما تلقی میشه

  2. آوا گفت:

   ایران خیلی وقته اسمش تو لیسته عزیزم

 7. وحیده گفت:

  وحشتناکه

 8. بینا گفت:

  کشورهای بدشانس

 9. آغاسی گفت:

  دلم به حالشون میسوزه

 10. شاهین دژی گفت:

  ساعت کاری مردم این مناطق چطوریه

 11. خاکپور گفت:

  چطور تحمل میکنن

 12. فرید گفت:

  خیلی خیلی گرمه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *