پنجشنبه، ۳۰ شهریور ۹۶ - ۰۴:۴۹
گرنیکا

آثار هنری قدیمی همواره در طول دوران ها جذابیت های ویژه ای برای علاقمندان داشته اند . نقاشی گرنیکا نیز یکی از همین…

آثار هنری قدیمی همواره در طول دوران ها جذابیت های ویژه ای برای علاقمندان داشته اند . نقاشی گرنیکا نیز یکی از همین آثار است ، این اثر شاهکاری از معروف ترین نقاش دنیا پیکاسو بوده که سبک کوبیسم ، سبک ابداعی این هنرمند  طراحی شده است . در ادامه توضیحاتی در مورد این اثر هنری خارق العاده ارائه خواهیم کرد با میهن پست همراه شوید .

گرنیکا درد و رنج مردمی که قربانی جنگی نابرابر شدند را به تصویر کشیده است. این شاهکار پیکاسو را یکی از ماندگار ترین تابلو های نقاشی قرن بیستم شمرده اند . تابلوی گرنیکا را می توان اثری ستودنی از سبک کوبیسم قلمداد کرد. این اثر ضد جنگ و خواهان صلح است که پیکاسو به شکلی ماهرانه و خلاقانه طرح ها و نقش های مکعبی را با رنگ های سیاه و سفید در این تابلو به تصویر کشیده است.

این تابلو تصویری از بمباران شمال اسپانیا است که با ابعاد ۳.۵ در ۷.۵ متر یکی از بزرگترین تابلو های پیکاسو محسوب می شود . در این اثر شخصیت های زیادی وجود دارند که هر یک داستان خود را دارند. گرنیکا در حقیقت داستانی چند بعدی را در یک نقاشی تک بعدی به نمایش گذاشته است.

این اثر نیز همانند شاهکار های معروف دیگر در یک حراجی و با قیمتی سر سام آور فروخته شد . امروزه نقاشی های قدیمی با قیمت هایی بسیار بالا در حراجی ها به فروش می رسند. آخرین حراجی مربوط به اثری از یایویی کوساما هنرمند و نقاش ۸۰ ساله ژاپنی است که تاکنون آثارش بیش از ۵ میلیون دلار به فروش رفته اند.

اما گران ترین اثر نقاشی از ادوارد مونک می باشد که در طول تاریخ رکوردار گران ترین اثر در بین نقاشان معروف دنیا است.این تابلو که به نقاشی جیغ مشهور می باشد، به سبک اکسپر سیونیسم طراحی شده .این سبک از نقاشی در نگاه افراد عادی اثر خاصی نیست ، خطوطی نامنظم و عادی با رنگ هایی ساده….

اما هنرمندان این حوزه و کارشناسان هنر ، آثاری این چنین را جزو شاهکار های هنری قرار داده اند. همانند گرنیکا شاهکار پیکاسو…. نظر شما در مورد این اثر فوق العاده چیست ؟

[highlight]منبع [/highlight]: independent

11 دیدگاه برای “گرنیکا ، شاهکار هنری پیکاسو اسطوره کوبیسم در قرن بیستم”

 1. هانيه گفت:

  من که چیزی از این نقاشی نفهمیدم

 2. سنا گفت:

  خیلی بزرگه
  چقدر زمان برده 😐

 3. رشيدي گفت:

  کسانی که این مدل نقاشی رو میخرن باید علاقه مند باشن به سبکش

 4. محيا گفت:

  اگر اشتباه نکنم گوشه سمت چپ یک مادری که بچه اش بغلش هست در حال شیونه

 5. سایه گفت:

  چه نقاشی عجیبی
  اون بالای نقاشی ادم احساس میکنه چشم دجال گذاشته
  و همه مصائب بخاطر وجود اونه

 6. بهناز گفت:

  چه سبک الکییه.اصلا نقاشی جالبی نیس.چرا انقد پول میدن براش

 7. ارش گفت:

  پیکاسو تا زنده بوده ام انقد بهش پول میدادن؟

 8. بهنوش گفت:

  باهمچین مفهومی که این تابلوش داره حتما انسان شریفی بوده.خدارحمتش کنه

 9. ابراهیم گفت:

  اگرالان زنده بود بااینهمه کشتار گیج میشد کدومو نقاشی کنه

 10. سالاري گفت:

  خوشم نمیاد از این سبک

 11. رزا گفت:

  اسم مناسبی واسش انتخاب کردن
  گرنیکا 👏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.