شنبه، ۰۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۷

حجت الاسلام ˈابراهیم معادیˈ روز جمعه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد 25 گروه در استان خراسان رضوی…

حجت الاسلام ˈابراهیم معادیˈ روز جمعه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد 25 گروه در استان خراسان رضوی و بقیه در استانهای خراسان جنوبی و شمالی فعال هستند.

وی بیان کرد: در هر یک از این گروهها 10 نفر شامل مدیر گروه، متصدی و محاسبه گر تلسکوپ، تصویر گر و روحانی گروه، حمل نقل و چهار نفر شاهد برای رؤیت ماه مبارک رمضان در استانهای سه گانه خراسان فعالند.

معادی گفت: چهار گروه از مجموع گروههای استهلال را گروههای اهل سنت تشکیل می دهند که به سرپرستی مولوی های اهل تسنن در مناطق خواف، راز و جرگلان و اهل سنت نشین خراسان جنوبی به رصد ماه می پردازند.

مسؤول ستاد استهلال استانهای خراسان رضوی، حنوبی و شمالی بیان کرد: گروههای استهلال از ساعت 15 روز جمعه در رصدگاههای این استانها مستقر شدند و تا نیم ساعت قبل از غروب آفتاب به رؤیت ماه می پردازند.

معادی گفت: این گروهها روز شنبه هم دوباره در رصدگاههای استانهای سه گانه خراسان مستقر می شوند و احتمال قریب به یقین رؤیت ماه مبارک رمضان در عصر شنبه وجود دارد و روز یکشنبه هشتم تیرماه آغاز این ماه است.ک/3

7490**659

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.