سه شنبه، ۲۷ اسفند ۹۸ - ۰۹:۱۲
گروههای خونی مقاوم در برابر ویروس کرونا

کدام گروه خونی بیشتر به گروههای خونی مقاوم در برابر ویروس کرونا مبتلا می شوند ؟ این شاید سوالی باشد که به ذهن…

کدام گروه خونی بیشتر به گروههای خونی مقاوم در برابر ویروس کرونا مبتلا می شوند ؟ این شاید سوالی باشد که به ذهن شما هم خطور کرده باشد که در این میان دانشمندان چینی تأیید کرده اند که گروه خونی روی آسیب پذیری افراد در برابر کروناویروس تأثیر می گذارد.

مستعدترین بیماران مبتلا به گروه خونی دسته II و بیشترین مقاومت در برابر گروه دسته I بودند. نتایج کار علمی این تحقیق در پرتال medRxiv منتشر شده است.

کارشناسان توزیع گروه های خونی مختلف سیستم AB0 را در 2173 بیمار مبتلا به کرونا ویروس را در سه بیمارستان ووهان و شنژن با توزیع گروه های خونی در افراد سالم که در همان مناطق زندگی می کنند مقایسه کردند.

گروههای خونی مقاوم در برابر ویروس کرونا

در بین افراد سالم ، گروههای A ، B ، AB و 0 به ترتیب 2.16 ، 24.90 ، 9.10 و 33.84 درصد سهم این آمار تصادفی و برای بیماران میزان ابتلا به این بیماری به ترتیب 37.75 ، 26.42 ، 10.03 و 25 بوده است.

بدین ترتیب، افراد مبتلا به گروه A به میزان 1.2 برابر بیشتر از افراد مبتلا به عفونت کروناویروس هستند ، و افراد با گروه خونی 0 به میزان 1.3 برابر کمتر از افراد دیگر به این بیماری مبتلا می شوند. در عین حال ، سن و جنس در این تحقیق مورد بررسی قرار نگرفته است.

براساس آخرین داده ها، تا به امروز حدود 182.4 هزار نفر در سراسر جهان به این بیماری ویروسی آلوده شده اند، بیش از 7.1 هزار نفر درگذشتند و 79.4 هزار نفر نیز درمان شدند. شیوع بیماری اواخر دسامبر سال 2019 در شهر ووهان در چین آغاز شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *