جمعه، ۳۰ خرداد ۹۳ - ۰۷:۱۴

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار ˈغلامعلی ابوحمزهˈ عصر پنجشنبه در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران در ساوه افزود: رژیم صهیونیستی و…

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار ˈغلامعلی ابوحمزهˈ عصر پنجشنبه در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران در ساوه افزود: رژیم صهیونیستی و آمریکا آنان را بعنوان ابزاری برای قتل عام و جنایت علیه مسلمانان بکار گرفته اند.

وی بیان کرد: گروه ضد اسلامی داعش پس از آموزش افکار و تفکرات اسلام آمریکایی دست به چنین جنایاتی در منطقه زده اند و نمی دانند که با این اقدام آب در آسیاب دشمنان می ریزند.

سردار ابوحمزه ادامه داد: یکی از مهمترین اهداف استکبار برای طراحی چنین نیرنگ هایی در میان کشورهای اسلامی، شکست های مختلف در منطقه به دلیل اقتدار و نقش سازنده ایران اسلامی است.

وی گفت: استکبار جهانی در طول 35 سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد در مقابل کشور ما در عرصه های مختلف دچار شکست شده و امروز نیز قصد دارد با مدل سازی اسلام جدید، به این دین مبین لطمه بزند.

وی اضافه کرد: دشمنان اسلام و انقلاب می خواهند اسلام آمریکایی را طراحی و به مسلمانان عرضه کنند چون آنان هراس دارند که کشورهای اسلامی دیگری مانند انقلاب اسلامی در منطقه شکل بگیرند.

فرمانده سپاه انصار الحسین(ع) استان همدان با بیان این که مستکبران با استفاده از رسانه های در اختیار، جنایات گروه تروریستی داعش را به عنوان اسلام خشن در دنیا معرفی می کنند، اظهار کرد: دشمنان برای حفظ منافع خود در کشورهای اسلامی و منطقه از انجام هیچ جنایتی دریغ نمی کنند.

سردار ابوحمزه در بخش دیگری از سخنانش گفت: شهید چمران پرورش یافته اسلام نبوی و علوی بود که با استفاده از قوه عقلانیت، معارف اسلام را به خوبی شناخت.

وی افزود: موفقیت های شهید چمران در تولید علم و عرصه های مختلف به دلیل ایمان و پیروی او از ولایت فقیه بود که امروز نیز باید با پیروی از این الگو بتوانیم چمران های بسیاری را پرورش دهیم.

معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه در این مراسم گفت: شهید دکتر مصطفی چمران در عرصه جنگ، رزمنده ای شجاع و یار همیشگی مستضعفان و دشمن مستکبران بود.

ˈمحمد بهاروندˈ افزود: امروز شاهد اقتدار و عزت نظام در تمام عرصه ها هستیم و خون شهدای گرانقدر و فداکاری آنان موجب افتخار و سربلندی امروز کشور شده که بدون تردید شهید چمران در این میان دارای ویژگی های منحصر به فردی بود.

به گفته وی، شهید چمران دانشمند و اندیشمندی بزرگ بود که علم و عمل را با هم پیوند زد و با تفکر عرفانی در عین تحصیلات عالیه در جنوب لبنان و جبهه های ایران به دنبال گمشده اعتقادی خود بود.

وی گفت: شهید چمران الگویی تمام عیار در عرصه های علمی و ارزشی است و گرامیداشت یاد و خاطره این شهید بزرگ و انتقال ویژگی های آن به نسل جوان باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

مراسم گرامیداشت سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران عصر پنجشنبه با حضور نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی در سال اجتماعات سپاه ناحیه ساوه برگزار شد.

شهید چمران پس از سال ها مجاهدت و تلاش در راه خدا 31 خرداد 1360 در مصاف با ارتش بعثی عراق در منطقه دهلاویه در جنوب غرب سوسنگرد به شهادت رسید.ک/2

7338/686

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.