پنجشنبه، ۰۱ خرداد ۹۳ - ۰۵:۵۵

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نبی حبیبی، چهارشنبه شب در نشست “تحزب؛ امکان یا امتناع” در محل دانشگاه فردوسی مشهد اظهار کرد: بنده…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نبی حبیبی، چهارشنبه شب در نشست “تحزب؛ امکان یا امتناع” در محل دانشگاه فردوسی مشهد اظهار کرد: بنده اعلام می کنم که با محاکمه کروبی و موسوی موافق هستم اما به تصمیم شورای امنیت کشور نیز احترام می گذارم زیرا این شورا با نگاه به تمامی جوانب مصلحت مجموعه نظام را لحاظ کرده و در نهایت تصمیم به حصر این افراد گرفته تا موضوع را حل کند لذا این امر را نیز من تائید می کنم.

وی در خصوص احزاب بیان کرد: اصولا اگر حزب بُعد حکومتی قوی نداشته باشد حزب نیست و یکی از مواردی که برای احزاب مدعی حکومت مطرح می شود این است که این احزاب برای اداره کشور چه حرفی دارند.

حزبی که به کلی گویی بپردازد انشانویسی می کند

 دبیر کل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: بی شک حزبی که به کلی گویی بپردازد انشانویسی می کند و در حقیقت حزب نیست.

وی تاکید کرد: یک حزب برای شئون مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی باید نسخه داشته باشد و این نسخه ها نباید ناهماهنگ با یکدیگر باشد بنابراین نوعی هماهنگی در اعلام برنامه های حزبی باید نتیجه کار کارشناسان حزب باشد.

حبیبی داشتن مدیری توانمند برای اداره امور را لازمه یک حزب دانست و گفت: کادرسازی نیز یکی دیگر از خصوصیات بارز تحزب است و حزبی که کادرسازی نکند، برنامه ای ندارد.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی عنوان کرد: رئیس جمهور حزبی باید بداند که برای آموزش و پرورش، صنعت، کشاورزی و سایر شئون اداره کشور چند برابر تعداد لازم باید وزیر داشته باشد بنابراین اگر حزب توانمندی ایدئولوژیک، توانمندی برای اجرای برنامه های کشوری و توانمندی برای کادرسازی داشته باشد موفق است.

وی ادامه داد: بی تردید اگر چنین احزابی پا بگیرد ما در انتخابات، رقابت شعارها را نمی بینیم چرا که مردم باید به برنامه ها رای دهند و حزب نیز هنگامی که وارد میدان می شود باید براساس حرف های کارشناسانه ای که به مردم تحویل می دهد پاسخگوی مردم باشد لذا وجود احزاب با چنین خصوصیاتی لازمه تحقق جمهوریت یک نظام است.

حبیبی از وجود 300 حزب در کشور خبر داد و بیان کرد: حزب تشکیلاتی است که حتی در روزهای تعطیل و در همه 365 روز سال نباید فارغ از افعال سیاسی باشد.

وی افزود: یکی از شرایط احزاب این است که در تمام روزهای سال برنامه داشته باشد و بی تردید تعدد حزبی اگر به عنوان توسعه سیاسی موضوعیت پیدا کند یک آفت محسوب می شود و در هنگامی که اجازه می دهیم هر چند نفری که دور هم جمع می شوند بنا به میل مبارک حزب تشکیل دهند آنگاه آفت تعدد احزاب روی می دهد.

حزب موتلفه اسلامی به هیچ شخصی متکی و وابسته نیست

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به حزب موتلفه اسلامی عنوان کرد: در این حزب هر سه سال یک بار کنگره برگزار می شود و دبیر کل موتلفه با رای 30 نفر از اعضای شورای مرکزی انتخاب شده و فرد باید 20 رای کسب کند تا دبیر کل شود.

وی موتلفه اسلامی را یک حزب تمام عیار مذهبی دانست و ادامه داد: این حزب یک شخصیت بی نظیر و بزرگ همانند عسگراولادی را از دست داد و عده ای گمان کردند با فوت ایشان، حزب از بین می رود در حالی که این حزب به هیچ شخصی متکی و وابسته نیست و در سراسر کشور برای کارهای حزبی خود بیش از 4 هزار مدیر پیش بینی کرده است.  

وی تاکید کرد: طی دوره های اخیر در حزب موتلفه جمع بندی صورت گرفت تا مصلحت جریان اصولگرایی به مصلحت حزب موتلفه ترجیح داده شود و در جمع اصولگرایان نظراتمان را ارسال کردیم.

حبیبی یادآور شد: اگر احزاب اصولگرا جدایی از هم وارد رقابت انتخاباتی شوند امکان پیروزیشان ضعیف خواهد بود.  

رفتار میرحسین موسوی و کروبی را خارج از همه اصولی می دانم که آنها اعلام کرده بودند

وی تصریح کرد: بنده اعتقاد دارم که حزب حتما باید مردمی باشد و در صورتی که یک حزب با مطالبات مردم آشنایی و ارتباط پیدا کند تحزب واقعی رونق پیدا می کند.

وی اظهار کرد: حزب باید هر نوع مطالبه مردمی اعم از مشروع و غیرمشروع را پاسخ دهد و اگر حزب این توان را نداشته باشد آن مطالبه فروکش نمی کند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: گاه مطالباتی براساس موازین قانون اساسی مشروع و قانونی است اما ظرفیت موجود و وقت نظام طوری است که نمی توان به این مطالبه مشروع و قانونی رسیدگی کرد لذا حزب در برابر آن هم باید پاسخگو باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نظر حزب موتلفه در خصوص حصر کروبی و موسوی بیان کرد: بنده رفتار میرحسین موسوی و کروبی را خارج از همه اصولی می دانم که آنها اعلام کرده بودند.

حبیبی گفت: بعد از انتخابات 88؛ 5 نفر از سران اصولگرا؛ “عسگر اولادی، کوه کن، باهنر، آل اسحاق و میرسلیم” تصمیم گرفتند با موسوی ملاقات کنند و قرار بود با این اقدام آبی بر روی آتش ریخته شود و در جریان این ملاقات موسوی اظهار شرمندگی کرد که عسگر اولادی به ملاقاتش آمده است.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: در این ملاقات به موسوی گفته شد اگر خود را قانون گرا می دانید قانون پیش بینی کرده صندوق های رای را با حضور شما و نماینده تان بازشماری کنیم اما او اعلام کرد آیا من می توانم چند صد هزار صندوق را نیز بازشماری کنم؟ و به او گفته شد که می تواند با همین قانون هر تعداد صندوقی را که می خواهد بازشماری کند.

وی افزود: موسوی پذیرفت که بازشماری انجام شود و این امر هیئت 5 نفره را خوشحال کرد که توانست آبی روی آتش بریزید اما میرحسین موسوی شب بعد بیانیه ای تند و آتشین و توهین آمیز صادر کرد و با بررسی های انجام شده متوجه شدیم برخی اشخاص و گروه های فشار پیش موسوی رفتند و رای او را تغییر داده اند.

گروه های فشار تابع هیچ منطقی نیستند/این گروه ها برای اصولگرایان و اصلاح طلبان مضرند

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: رهبری بارها به موسوی گفتند مردم را به خیابان ها نکشانید اما هیچ کدام از این اقدامات فایده ای نداشت.

حبیبی تصریح کرد: گروه های فشار تابع هیچ منطقی نیستند و مذاکراتی که با آقای موسوی انجام شد در نهایت با اقدامات گروه های فشار به نتیجه نرسید بنابراین این گروه ها هم برای اصولگرایی و هم برای اصلاح طلبی مضر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.