پنجشنبه، ۰۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۱:۱۶

ˈمحمد احمدی پورˈ روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این گروه که روز گذشته به ارتفاعات للندیز ماسوله رفته بودند، به علت…

ˈمحمد احمدی پورˈ روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این گروه که روز گذشته به ارتفاعات للندیز ماسوله رفته بودند، به علت شدت مه گرفتگی در ارتفاعات منطقه کوه بن که منطقه ای جنگلی است، قادر به تشخیص مسیر حرکت نشدند که با همکاری گروه امدادی هلال احمر شب گذشته به سلامت نجات یافتند.

وی خاطرنشان کرد: ساعت 20 و 30 دقیقه شب گذشته، گم شدن گروه هفتاد نفره دانشجویان دختر دانشگاه پیام نور به همراه چهار نفر مرد اعزامی هلال احمر آستانه اشرفیه به فرمانداری فومن اعلام و طی هماهنگی که فرماندار با این معاونت انجام داد؛ عملیات جستجو و انتقال این گروه کوهنوردی آغاز شد.

به گفته معاون استاندار گیلان؛ گروه امدادی هلال احمر با تجهیز امکانات و نیازمندی هایی چون آب، خرما و بیسکویت خود را به گروه رساند ولی به دلیل خستگی و نبود دید کافی، شب را در منطقه با روشن کردن آتش سپری و ساعت پنج و 30 دقیقه بامداد امروز ، به سمت پایین حرکت کردند.

وی یادآور شد: اعضای این گروه هیچ گونه آسیبی ندیدند و تنها یک نفر دچار گرفتگی عضله شده بود.

احمدی پور ضمن تقدیر از گروه های امدادی شامل نیروی انتظامی، سپاه و بسیج گفت: فرماندار نیز به همراه مسوولان شهرستان در تمام طول مدت امدادرسانی در ماسوله حضور داشت و لحظه به لحظه با هماهنگی معاون سیاسی استاندار پیگیر این موضوع بوده است.

وی عدم هماهنگی گروه با هیأت های کوهنوردی و استفاده نکردن از راهنمایان زبده را موجب وقوع این حادثه عنوان و تأکید کرد: در چنین اعزام هایی، حتماً می بایست از طریق مراجع ذیربط و با هماهنگی هیأت های کوهنوردی شهرستان اقدام شود.

ارتفاعات دو هزار و 600 متری للندیز از توابع ماسوله شهرستان فومن در غرب استان گیلان واقع است.ک/3

7287/695

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *