سه شنبه، ۲۷ خرداد ۹۳ - ۰۵:۴۰

تيم ملي فوتبال ايران در نخستين بازي خود در جام‌جهاني 2014 برزيل عملکرد خوبي داشت و موفق شد يک امتياز ارزشمند برابر نيجريه…

تيم ملي فوتبال ايران در نخستين بازي خود در جام‌جهاني 2014 برزيل عملکرد خوبي داشت و موفق شد يک امتياز ارزشمند برابر نيجريه به دست آورد. ديدار ايران برابر نيجريه با تساوي بدون گل به پايان رسيد تا نخستين بازي در جام جهاني 2014 برزيل باشد که با بدون رد و بدل شدن گلي به پايان مي‌رسد.

به نقل از ايسنا، تساوي ايران برابر نيجريه بازتاب زيادي در رسانه‌هاي عربي داشت. ايران نخستين تيم آسيايي به شمار مي‌آيد که تا الان در جام جهاني برزيل امتياز کسب کرده است اما رسانه‌هاي عربي ديدار ايران برابر نيجريه را بدترين بازي جام جهاني لقب دادند.

سايت الکاس قطر نوشت:‌ نخستين تساوي جام‌جهاني 2014 برزيل بين ايران و نيجريه بود. دو تيم در 90 دقيقه نتوانستند دروازه همديگر را باز کنند. ديدار اين دو تيم بدترين بازي جام جهاني برزيل تا الان بوده است. اين تساوي به سود هيچ کدام از دو تيم نخواهد بود؛ چرا که در گروهي قرار گرفته‌اند که در آن دو تيم قدرتمند آرژانتين و بوسني حضور دارند. مالکيت توپ ايران در اين ديدار بيشتر از نيجريه بود اما در نهايت هيچ کدام از دو تيم شايسته پيروزي نبودند.

سايت جديد اليوم مصر هم نوشت: ديدار دو تيم ايران برابر نيجريه با تساوي بدون گل به پايان رسيد تا نخستين تساوي جام‌جهاني 2014 برزيل رقم خورد. دو تيم نمايش ضعيفي داشتند و شايسته پيروزي نبودند. نيجريه در 15 دقيقه نخست بازي را هجومي آغاز کرد اما بعد از آن همه چيز آرام شد و دو تيم به تساوي رضايت دادند. دو تيم در حالي برابر هم به تساوي رضايت دادند که نتوانستند خطري را روي دروازه هم ايجاد کنند.

خبرگزاري کويت پس از تساوي ايران برابر نيجريه نوشت: دو تيم ايران و نيجريه در نخستين بازي خود در جام‌جهاني 2014 برزيل به نتيجه‌اي بهتر از تساوي بدون گل دست نيافتند تا امتيازهاي دو تيم در اين ديدار تقسيم شود. اين ديدار در حالي با تساوي بدون گل به پايان رسيد که سطح کيفي دو تيم پايين بود و در حد جام‌جهاني نبود؛ چرا که دو تيم با احتياط زيادي بازي مي‌کردند و توپ بيشتر در ميانه ميدان به گردش درمي‌آمد. نيمه نخست تنها يک فرصت داشت و آن هم گل نيجريه بود که داور آن را مردود اعلام کرد. در نيمه دوم نيجريه براي پيروزي شدن حملاتي را روي دروازه حريف ترتيب داد اما تلاش آنها ثمري نداشت تا امتيازهاي بازي تقسيم شود.

سايت الشباب مصر نوشت: ديدار دو تيم ايران با نيجريه بدون رد و بدل شدن گلي به پايان رسيد. در اين ديدار نيجريه بازي را هجومي آغاز کرد با اين حال نتوانست دروازه حريف را باز کند. اين بدون هيجان‌ترين و ضعيف‌ترين بازي جام‌جهاني 2014 برزيل بود. دو تيم بازي خسته‌ کننده‌اي را به نمايش گذاشتند تا نخستين تساوي اين جام رقم خورد.

سايت الرياض عربستان هم درباره بازي نوشت: در ضعيف‌ترين بازي جام‌جهاني 2014 برزيل دو تيم ايران و نيجريه برابر هم به تساوي بدون گل دست يافتند؛ تساوي‌اي که بدون شک به نفع هيچکدام از دو تيم نخواهد بود؛ چرا که آنها در گروه سختي قرار گرفته‌اند و بايد برابر نيجريه و آرژانتين به ميدان روند.

سايت عربي البديل هم نوشت: بازي ايران و نيجريه بدترين بازي جام جهاني از آغاز تا کنون به شمار مي‌آيد. بدون شک اين ديدار که با تساوي بدون گل به پايان رسيد ضعيف ترين بازي از آغاز جام جهاني 2014 برزيل تا الان به شمار مي‌آيد. در اين ديدار تمام آمارهاي بدي که دوستداران فوتبال آن را اصلا دوست ندارند به وجود آمد. در دوازده ديداري که انجام شده است توپ از خط دروازها عبور کرده است و هيچ تساوي در تا الان رقم نخورد اما ديدار ايران برابر نيجريه نه تنها پيروز نداشت که توپي هم از خط دروازه‌ها عبور نکرد تا امتيازهاي بازي تقسيم شود. حتي در اين ديدار فرصت جدي هم روي دروازه‌ها خلق نشد. ديدار ايران برابر نيجريه نخستين ديداري بود که دو تيم در آن فوتبال بازي نکردند.

اين سايت در ادامه نوشت: نمايش ضعيف دو تيم حتي صداي اعتراض حاضران در ورزشگاه را درآورد. آنها مي‌خواستند با اين کار خود بازيکنان را تشويق کنند اما تلاش آنها ثمره‌اي نداشت و بازي با تساوي به پايان رسيد. تيم ايران به آنچه مي‌خواست دست يافت. کارلوس کي‌روش، سرمربي ايران تيمش را دفاعي به ميدان فرستاد و به دنبال تساوي بود که به اين هدف خود دست يافت اما نقشه ديگر اين مربي پرتغالي که ضدحملات بود جواب نداد و بازيکنان اين تيم تنها کاري که کردند قطع کردن توپ و بازگرداندن آن به نيجريه‌اي‌ها بود. تيم ملي نيجريه در بيشتر زمان‌ها توپ را در اختيار داشت اما نمي‌دانست که بايد با آن چه کار کند. با آن که چهره‌هاي سرشناسي در خط حمله نيجريه بود اما اين تيم از فقر تاکتيکي رنج مي‌برد و نتوانست فرصتي را روي دروازه ايران خلق کند. تنها دستاورد دو تيم رسيدن به يک امتياز بود البته قرار گرفتن اين دو تيم در رده دوم جدول به اين معنا نيست که آنها اين توانايي را دارند که برابر بوسني قعرنشين به پيروزي برسند.

سايت عربي کوره هم در پايان بازي نوشت: سرانجام نخستين تساوي جام‌جهاني 2014 برزيل رقم خورد و دو تيم ايران و نيجريه به تساوي بدون گل دست يافتند. تيم ملي فوتبال ايران موفق شد تا حملات نيجريه را خنثي کند. تيم ملي فوتبال نيجريه نتوانست خط دفاعي ايران را دور بزند؛ هر چند که تيم سرتر ميدان بود و بيشتر از حريف توپ را در اختيار داشت. ايران سيستم دفاعي را در دستور کار خود قرار داده بود و تنها با يک مهاجم بازي کرد. آنها چشم به ضدحملات دوخته بودند و به همين خاطر نقشه‌هاي هجومي نيجريه خنثي شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.