پنجشنبه، ۳۰ مرداد ۹۳ - ۰۸:۲۴

به گزارش میهن پست – وزارت دفاع آمریکا”پنتاگون “در گزارشی محرمانه به کنگره آمریکا تاکید کرد که سیاست نظامی ایران کاملا دفاعی و…

به گزارش میهن پست – وزارت دفاع آمریکا”پنتاگون “در گزارشی محرمانه به کنگره آمریکا تاکید کرد که سیاست نظامی ایران کاملا دفاعی و بازدارنده ومبتنی بر سازوکارهای دیپلماتیک است.

مهربه نقل از رسانه آمریکایی بلومبرگ نوشت ، یک گزارش محرمانه مربوط به بررسی های وزارت دفاع آمریکا  از سیاست های نظامی ایران نوشت: در حالیکه جمهوری اسلامی ایران رزمایش های نظامی خود را بطور علنی کاهش داده است اما همچنان در حال تقویت توان نظامی خود در داخل و در نزدیکی تنگه هرمز است.

در بخشی از این گزارش که  حالت محرمانه ندارد و در ۷ جولای طی یک یادداشتی از سوی وزیر دفاع آمریکا به کنگره این کشور ارائه شده است با طرح این ادعا که ایران در حال تقویت توان نظامی خود است ، تاکید شده که  توان دفاعی ایران صرفا مبتنی بر استراتژی باز دارندگی است .
moshak
در این گزارش آمده است: استراتژی نظامی ایران دفاعی است و برای بازدارندگی ، نجات از حملات اولیه ، تلافی حملات مهاجمین و اعمال راه کار دیپلماتیک طراحی شده است.

در این گزارش ادعا شده است بعد از روی کار آمدن حسن روحانی در ایران برخی تاکتیک های نظامی ایران تغییراتی کرده است بطوریکه اعلام توانمندی های نظامی ایران از طریق رسانه های عمومی تا میزان زیادی کاهش یافته است امری که پیش از این یک روند خبری ساده ای بود که معمولا در رسانه های دولتی ایران مانندخبرگزاری مهر منتشر می شد.

در گزارش ارائه شده توسط چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا به تشریح توانمندی های نظامی متعارف و غیر متعارف و توانمندی هسته ای ایران و شکاف اطلاعاتی آمریکا درباره ایران پرداخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.