سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۵:۴۵

سايت «ياهو مکتوب» با انتشار گزارشي تحت عنوان «نمايندگان خليج فارس در جام جهاني» نوشت: ايران تنها نماينده منطقه غرب آسيا در رقابت‌هاي…

سايت «ياهو مکتوب» با انتشار گزارشي تحت عنوان «نمايندگان خليج فارس در جام جهاني» نوشت: ايران تنها نماينده منطقه غرب آسيا در رقابت‌هاي جام جهاني 2014 برزيل است ولي اين بدان معنا نيست که هواداران فوتبال در اين منطقه سوژه‌ ديگري براي دنبال کردن نداشته باشند. در کنار بازيکنان تيم ملي ايران 8 بازيکن از ليگ‌هاي عربستان، امارات، کويت و قطر در بيستمين دوره جام جهاني نماينده کشورهاي حوزه خليج فارس خواهند بود.

جواد نکونام (تيم ملي ايران- الکويت کويت)

کاپيتان تيم ملي ايران يکي از برترين بازيکنان فوتبال آسيا در يک دهه اخير بوده است. تاکنون چند بازيکن از بزرگ‌ترين قاره جهان توانسته‌اند به مدت 6 فصل در لاليگا اسپانيا بازي کنند؟ دستاورد نکونام منحصربه فرد بوده و حالا اميد دارد به صعود تيم ملي به دور دوم جام جهاني 2014 برزيل کمک کند.

اين هافبک 33 ساله در صعود تيم ملي ايران از مرحله انتخابي جام جهاني به برزيل نقشي بسزا داشته است. با وجود اينکه نکونام سرعت سابق را ندارد اما با داشتن ويژگي‌هايي از جمله قدرت بازيخواني بالا، روحيه دادن به هم‌تيمي‌هايش، کمک در کارهاي دفاعي، شرکت در کارهاي تهاجمي و به ثمر رساندن گل همچنان اميد ايرانيان است.

پژمان منتظري (تيم ملي ايران- ام‌الصلال قطر)

اين مدافع خونسرد و درجه يک به سرعت در ترکيب تيم ام‌الصلال قطر جا افتاد و در حالي‌که انتظار مي‌رود بازي‌هاي تيم ملي ايران در جام جهاني حالت دفاعي داشته باشد منتظري اميد دارد در ترکيب ثابت تيم ملي ايران در بازي حياتي مقابل نيجريه حضور داشته باشد.

خط دفاعي براي تيم ملي ايران در برزيل خيلي مهم و حياتي است و همه چيز بستگي به استحکام اين خط دارد. 270 دقيقه دشوار در انتظار منتظري است ولي او با تمرکز به دنبال اين خواهد بود تا مسي و يارانش را مهار کند و آنها را به دردسر بيندازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.