چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۳:۱۹

سیدعباس عراقچی معاون وزیر خارجه کشورمان پس از پایان ۲ روز رایزنی‌های ایران و آمریکا با حضور هلگا اشمیت در ژنو ؛در گفت‌وگو…

سیدعباس عراقچی معاون وزیر خارجه کشورمان پس از پایان ۲ روز رایزنی‌های ایران و آمریکا با حضور هلگا اشمیت در ژنو ؛در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران گفت:گفتگوها سخت و فشرده بود ولی در فضای مثبتی صورت گرفت.
 
وی افزود:تبادل نظرهای خوبی انجام شد که در آستانه دور بعدی مذاکرات در وین مفید بود.

معاون وزیر خارجه کشورمان تصریح کرد:با این حال اختلافات هنوز به قوت خود باقی است.

 گفتنی است؛رایزنی‌های ایران و آمریکا در ژنو پس از دو روز لحظاتی پیش پایان یافت. در این مذاکرات ۲ روزه طرفین در حدود ۱۲ ساعت بر سر میز مذاکره به گفت‌وگو نشستند.
 
سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه و عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان و ویلیام برنز قائم مقام وزیر خارجه آمریکا و با حضور هلگا اشمیت معاون کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از دیروز در ژنو به رایزنی پرداختند.
 
هیأت‌های ایران و آمریکا دیروز (دوشنبه) پنج ساعت به گفت‌وگو نشستند و مذاکراتشان صبح امروز(سه‌شنبه) ساعت ۹ صبح به وقت ژنو آغاز و پس از سه ساعت و نیم به منظور صرف ناهار و اقامه نماز هیأت ایرانی متوقف شد و در ساعت ۱۵ به وقت ژنو (۱۷:۳۰ به وقت تهران) از سر گرفته شد و بیش از سه ساعت به طول انجامید.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.