پنجشنبه، ۰۵ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۴

رئیس‌جمهوری روسیه امروز طی مذاکرات تلفنی با نخست وزیر رژیم صهیونیستی، به بررسی مسائل مربوط به مناقشه خاورمیانه، برنامه هسته‌ای ایران و اوضاع…

رئیس‌جمهوری روسیه امروز طی مذاکرات تلفنی با نخست وزیر رژیم صهیونیستی، به بررسی مسائل مربوط به مناقشه خاورمیانه، برنامه هسته‌ای ایران و اوضاع در سوریه پرداخت.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین امروز، چهارشنبه اعلام کرد که «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه در جریان مذاکرات تلفنی امروز خود با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل (رژیم صهیونیستی) وضعیت روند صلح خاورمیانه بین فلسطین و اسرائیل، روند توسعه مذاکرات هسته ای بین نمایندگان ایران و گروه 1+5 پیرامون برنامه هسته‌ای این کشور و همچنین اوضاع پیرامون سوریه را مورد بررسی قرار داد.

این گفت‌وگوی تلفنی به ابتکارعمل طرف اسرائیلی صورت گرفت.

بر اساس این اطلاعات، پوتین و نتانیاهو در ادامه تماس‌های مستمر خویش با هدف تبادل نظر پیرامون مسائل مهم بین المللی، با یکدیگر گفت‌وگو کردند که در جریان آن توجه دو طرف روی مناقشه فلسطین-اسرائیل، روند اوضاع پیرامون مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 و وضعیت پیرامون سوریه متمرکز بود.

لازم به یادآوری است که این مذاکرات تلفنی در آستانه سفر «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به مسکو انجام گرفته است که امروز برای یک دیدار دو روزه به روسیه آغاز خواهد شد. محمود عباس در جریان سفر به مسکو با ولادیمیر پوتین نیز دیدار و مذاکره خواهد نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.