پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۹۳ - ۰۳:۵۴

معاون رئیس‌جمهور آمریکا، روز چهارشنبه در گفت‌وگوی تلفنی با سه تن از رهبران سیاسی عراق، تشکیل دولت فراگیر در این کشور را خواستار…

معاون رئیس‌جمهور آمریکا، روز چهارشنبه در گفت‌وگوی تلفنی با سه تن از رهبران سیاسی عراق، تشکیل دولت فراگیر در این کشور را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از «رویترز»، کاخ سفید اعلام کرد «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور آمریکا با سه تن از رهبران عراقی گفت‌وگو کرد.

بایدن در گفت‌وگوها با سران عراقی ضرورت وحدت در مقابل عناصر مسلح گروه تروریستی «دولت اسلامی عراق و شام» موسوم به (داعش) را خواستار شد و بر ضرورت تشکیل دولتی با حضور همه طیف‌ها، در پی انتخابات سراسری 30 آوریل تأکید کرد.

بایدن با «نوری المالکی» نخست‌وزیر، «اسامه النجیفی» رئیس پارلمان عراق و «مسعود البارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق گفت‌وگو کرد.

کاخ سفید درباره این گفت‌وگوهای تلفنی در بیانیه‌ای گفت: «معاون رئیس‌جمهور در هر گفت‌وگویی بر ضرورت وحدت ملی بین همه طوایف عراق و هماهنگی در مسائل امنیتی و حرکت به طرف تشکیل دولت جدید بر اساس قانون اساسی، به منظور مقابله با خطر گروه دولت اسلامی عراق و شام تأکید کرد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.