چهارشنبه، ۱۲ شهریور ۹۳ - ۱۱:۱۴

معاون فرهنگی و هنری حوزه‌ی هنری گلستان گفت: سومین جشنواره‌ی منطقه‌ای تئاتر سوره ماه به میزبانی استان گلستان برگزار می‌شود، که 9 اثر…

معاون فرهنگی و هنری حوزه‌ی هنری گلستان گفت: سومین جشنواره‌ی منطقه‌ای تئاتر سوره ماه به میزبانی استان گلستان برگزار می‌شود، که 9 اثر نمایشی از 13 شهریورماه در استان به اجرا و رقابت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در گلستان، «محمود خواجه‌نژاد»، در جمع خبرنگاران گفت: سومین جشنواره‌ی منطقه‌ای تئاتر سوره ماه از پنج‌شنبه (13 شهریورماه) به مدت سه روز با حضور استان‌های البرز، مازندران، گیلان، خراسان‌شمالی و گلستان در سالن نگاه تالار «فخرالدین اسعدگرگانی» برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: مراسم اختتامیه این جشنواره ساعت 18 روز شنبه (15 شهریورماه) با حضور گروه‌های نمایشی استان و معرفی نفرات و گروه‌های برتر در تالار «فخرالدین اسعدگرگانی» برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و هنری حوزه‌ی هنری گلستان تصریح کرد: تئاتر سوره ماه همانند جشنواره فجر دومین اتفاق مهم فرهنگی در کشور است که هر سال برگزار می‌شود تاکنون 22 دوره برگزار شده و امسال 23 امین دوره ‌یآن رقم می‌خورد.

خواجه‌نژاد با بیان اینکه سال‌های پیش جشنواره بصورت سراسری برگزار می‌شد و نفرات برتر انتخاب می‌شدند، اظهار کرد: از سه سال پیش حوزه‌ی هنری جشنواره‌ها را بصورت منطقه‌ای برگزار می‌کند که امسال گلستان میزبان منطقه‌ی 4 است.

وی ادامه داد: آثار نمایشی بعد از بازخوانی و بازبینی در استان‌ها، به مرحله‌ی منطقه‌ای راه یافتند و در گلستان رقابت می‌کنند.

معاون فرهنگی و هنری حوزه‌ی هنری گلستان با اشاره به اینکه 9 اثر نمایشی در این جشنواره اجرا می‌شوند، یادآور شد: به دبیرخانه‌ی منطقه یا جشنواره، 2 اثر از مازندران، 2 اثر از گیلان، 2 اثر از گلستان، 2 اثر از خراسان‌شمالی و یک اثر از استان البرز ارسال شده که پس از اجرا، آثار برتر به جشنواره سراسری راه می‌یابند.

«مسعود طاهری»، دبیر اجرایی سومین جشنواره‌ی منطقه‌ای تئاتر سوره ماه نیز گفت: در مدت برگزاری جشنواره، 9 نمایش به نام‌های «هیولای کمد دیواری» و «خیر نبینی سعیده» از مازندران، «بیداری یک رویا» و «پشت کلانتری کوچه‌ی اول تیر چراغ برق» از خراسان‌شمالی، «آهنگ ‌ای شکلاتی» و «عبور از مه» از گیلان، «پیله‌های خیس» و «همه‌ی سایه‌های خانه‌ی شیشه‌ای» از گلستان و «سرباز شال بلند» از استان البرز به نمایش در می‌آید.

وی افزود: داوری این جشنواره را سه تن از هنرمندان عرصه‌ی تئاتر مرکز برعهده دارند و در پایان دو یا سه گروه به جشنواره‌ی کشوری راه می‌یابند.

طاهری خاطرنشان کرد: جشنواره‌ی سراسری تئاتر سوره ماه نیز از (20 تا 27 مهرماه) با حضور گروه‌های راه یافته برگزار و پس از آن دو گروه نمایشی به جشنواره تئاتر فجر راه می‌یابند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *