دوشنبه، ۱۴ مهر ۹۳ - ۰۹:۰۰

به گزارش خبرنگار مهر، محمد شریعتمداری شامگاه دوشنبه در جلسه با مدیران استان در محل استانداری گلستان اظهار کرد: در آستانه تنظیم برنامه…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد شریعتمداری شامگاه دوشنبه در جلسه با مدیران استان در محل استانداری گلستان اظهار کرد: در آستانه تنظیم برنامه ششم کشور و تنظیم بودجه سال 94 کشور هستیم و یکی از ماموریت های معاونت اجرایی تنظیم برنامه ها در حوزه پروژه ها و طرح هایی است که به ویژه در سفرهای استانی مطرح و تدوین می شود.

وی در ادامه با بیان این که در استان گلستان همراهی و همگامی و تعامل خوبی بین نماینده ولی فقیه در استان و مدیران استانی، گفت: یکی از اموری که در کشور تصویب شده است مساله توازن در فعالیت های عمران و آبادانی کشور است و ما به حق استان گلستان را در طرح توازن منطقه ای ذیحق می دانیم.

محدودیت منابع از مشکلات کلی کشوری است

شریعتمداری بیان کرد: محدودیت منابع از مشکلات کلی کشوری است ولی پتانسل های کشور ما بیشتراز این محدودیت منابع است که با اتکا به آن می توانیم توسعه را در کشور زودتر به نتیجه برسانیم .

معاون اجرایی رییس جمهور در ادامه با بیان این که ما هنوز محدودیت زیادی در فروش نفت به جهان داریم و هنوز قطعنامه های شورای امنیت علیه ما برداشته نشده است گفت: اما اقبال عمومی به ایران در سطح جهانی پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید بیشتر شده است و ایران زنده شده است چرا که جهان از ایران حرف منطقی شنیده  می شنود.

وی افزود: در درون کشور هم این ندای امید شنیده می شود ودر  سیستم بانکی ما یک انضباط مالی دیده می شود که نرخ تورم را هم در کشور کاهش داده است چرا که تورم ، نم پای اقتصاد و یک سیل بنیان کن است که در حال حاضر کنترل شده است.

شریعتمداری در ادامه با بیان این که سرمایه گذاری های خارجی طی این مدت در کشور بیشتر شده ، گفت: شرکت های زیادی در کشور در حال ثبت کردن شرکت هایی هستند که در زمینه سرمایه گذاری خارجی می خواهند فعالیت کنند.

وی افزود: یک نگاه به توسعه تنها می تواند نگاه به بودجه عمومی باشد واین نگاه کاملا سنتی است ودر حال حاضر هم بخشی از اقتصاد کشور متکی به این روش است .

معاون اجرایی رییس جمهور در ادامه گفت:  استفاده از بودجه  کل کشور نگاه دوم به امر توسعه کشور است و نگاه سوم هم بودجه سازمان هایی است که به صورتی وصل به دولت هستند ولی ما از آن ها در بودجه کل کشور چیزی نمی بینیم.

وی بیان کرد: شرکت های سرمایه گذاری تامین اجتماعی از این نوع سوم هستند که حجم قابل ملاحظه ای سرمایه دارند و امکان اختصاص منابع این سازمان در عرصه اقتصادی کشور قابل ملاحظه است.

شریعتمداری تصریح کرد: نهادهای عمومی غیردولتی در سال هزاران میلیارد تومان رادر سطح کشور هزینه و سرمایه گذاری می کنند و ما در حال ایجاد تعامل با این سازمان ها هستیم که بتوانیم در عرصه اقتصادی وتوسعه کشور از آن ها استفاده کنیم .

معاون اجرایی کشور بیان کرد: باید از این نهادهای عمومی و غیردولتی در امر توسعه استان کمک بگیرید و ما هم تسهیلاتی را فراهم می کنیم که شما بتوانید در این زمینه فعال تر حرکت کنید.

اختیار استانداران باید در استان بیشتر باشد/اختصاص 4500 میلیارد تومان برای یارانه شیر

وی با بیان این که دولت باید در تفویض اختیار به استانداران مصر باشد گفت: ما مدافع این هستیم که اختیارات استاندارن باید در استان بیشتر باشد تا بتوانند در زمینه توسعه استان سریع تر حرکت کنند.

شریتعمداری در ادامه با بیان این که شورای برنامه ریزی استان ها در تنظیم یزنامه ششم نقش اساسی دارند گفت: یارانه شیر در جهت افزایش سرانه شیر مجدد برقرار می شود و دولت در شش ماهه دوم مبلغ چهار هزار و 500 میلیارد تومان یارانه برای این امر در نظر گرفته است.

وی افزود: سازمان حمات هم باید برای این موضوع اقدامات لازم را انجام دهد و در خصوص قیمت نام هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده است که در صورت تصمیم قطعی اعلام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.