پنجشنبه، ۱۷ مهر ۹۳ - ۱۱:۳۱

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس گفت: در جلسه کمیسیون اقتصادی تصمیم جمعی بر این شد تا گلپایگان به عنوان یکی از…

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس گفت: در جلسه کمیسیون اقتصادی تصمیم جمعی بر این شد تا گلپایگان به عنوان یکی از مناطق ویژه اقتصادی بتواند در کشور مطرح شود.

سیدمحمدحسین میرمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) درگلپایگان به ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان اشاره و اظهار کرد: منطقه ویژه اقتصادی حوزه‌ای است که بر اساس آیین‌ها و قوانین ورود، خروج و حتی تولید کالا در آن منطقه شکل بگیرد و معافیت‌های خوبی هم در راستای مالیات، عوارض و ارزش افزوده برای آن در نظر گرفته شده و به عنوان یک بندر خشک معرفی می‌شود.

وی ادامه داد: در استان اصفهان تا کنون چنین ظرفیتی وجود نداشته است، البته کاندیداهایی در سطح استان وجود دارد. همچون شهرستان‌های فلاورجان و خمینی شهر که کاندیداهای مطرحی هم بودند اما در جلسه کمیسیون اقتصادی نهایتاً تصمیم جمعی بر این شد تا گلپایگان به عنوان یکی از مناطق ویژه اقتصادی بتواند در کشور مطرح شود.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس گفت: وجود زیرساخت‌هایی همچون آب و برق برای تولیدکنندگانی که بتوانند دراین منطقه سرمایه‌گذاری کنند، دسترسی به شاهراه‌های اصلی، خطوط ریلی و همپوشانی استان‌های اطراف از جمله ظرفیت‌هایی محسوب می‌شود که برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی ضروری است که در گلپایگان شاهد تمرکز این مولفه‌ها هستیم.

این عضوکمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: انجام این کار برای گلپایگان یک ضرورت است، چرا که با پتانسیل این شهرستان که کشاورزی است، تداخلی ندارد.

وی یادآورشد: شروع این کار در 100هکتار زمین کلید خواهد خورد، هم‌چنین مکان منطقه ویژه اقتصادی در بین دو شهرستان گلپایگان و خوانسار در نظر گرفته می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.