سه شنبه، ۲۶ آبان ۹۴ - ۱۰:۰۴

میهن پست – درست یکی از روزهای نوامبر سال ۲۰۱۲ میلادی بود که شخصی بنام سالوادور یک شغلش ماهیگیری بود با بی توجهی…

میهن پست – درست یکی از روزهای نوامبر سال ۲۰۱۲ میلادی بود که شخصی بنام سالوادور یک شغلش ماهیگیری بود با بی توجهی به شرایط آب و هوایی اعلام شده، با قایق ۲۵ فوتی فایبرگلاس خود راهی دریا شد اما به علت ازدیاد ماهی گیری در امتداد ساحل مکزیک، ماهی زیادی برای صید وجود نداشت، لذا ماهی گیر ماجرا جو برای صید ماهی ۱۲۰ مایل دورتر شد. از قضا آن روز همراه همیشگی سالوادور نبود و در عوض، وی یک دستیار بی تجربه ۲۲ ساله را با خود راهی کرد. آن ها در طی یک ساعت تعداد زیادی ماهی و چند کوسه صید کردند.

در این میان و با شروع طوفان به ناگاه موتور قایق آن ها از کار ایستاد، ولی پس از گیر افتادن در این مخمصه خطرناک و ۱۴ ماه سرگردانی بر روی اقیانوس آرام، به طور معجزه آسایی سالوادور زنده ماند. پس از اینکه وی، توانست خود را به جزایر مارشال شمال شرق استرالیا برساند، مشخص شد که ۷۰۰۰ مایل از مقصد خود دور شده است.

سرانجام با پایان طوفان ۱۶ روزه و آن هیاهوی اقیانوس، آن ها حدود ۳۰۰ مایل از ساحل دور شده بودند و دیگر توسط گروه نجات و جستجوی ساحل مکزیک، قابل شناسایی نبودند به طوری همه فکر می کردند آن ها در دریا غرق شده اند. در این مدت آن ها هرچیزی که دم دستشان می آمد می خورند که فقط زنده بمانند. از آشغال های روی سطح اقیانوس و موجودات دریایی گرفته تا خوردن ناخن ها و انگشتان خود.

اما دستیار ۲۲ ساله سالوادور نتوانست دوام بیاورد و پس از ۴ ماه مرد. سالوادور هرروز افسرده تر می شد و فکر می کرد چیزی به پایان زندگی اش نمانده است. اما پس از ۴۳۸ روز به طور معجزه آسایی به ساحل رسید، اکنون داستان زندگی او توسط یک رمان نویس آمریکایی در حال نوشته شدن است.

منبع: dailymail

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.