دوشنبه، ۰۵ خرداد ۹۳ - ۰۹:۱۳

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حمیدی شامگاه یکشنبه در نشست تشریح برنامه های برگزاری مسابقات جهانی کشتی آلیش گفت: از 15 فروردین مقدمات…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حمیدی شامگاه یکشنبه در نشست تشریح برنامه های برگزاری مسابقات جهانی کشتی آلیش گفت: از 15 فروردین مقدمات کار برای برگزاری این مسابقات فراهم شده است و هماهنگی های اداری و مالی نیز انجام شده است.

وی افزود: طی جلسات مختلف 8 کمیته شامل بانوان امنیت و پشتیبانی، روابط عمومی، فرهنگی، تشریفات، پزشکی و بازرسی تشکیل شده است و ابلاغ آن نیز انجام شده است.

وی بیان کرد: مسابقات در سالن المپیک گنبدکاووس برگزار خواهد شد و در 2 بخش آقایان و خانم ها خواهد بود که از 35 کشور آسیایی دعوت شده است، از این بین 26 کشور اعلام آمادگی کردند و هماهنگی لازم برای سفر آن ها به کشور ما انجام شده است.

حمیدی ادامه داد: از 26 کشور شرکت کننده دو تیم آقایان و بانوان حضور خواهند داشت که در مجموعه 92 ورزشکار خارجی و 46 مربی و داور این تیم ها را همراهی می کنند.

وی اظهار کرد: از کشور ایران هم 2 تیم الف و ب به صورت کامل در دو بخش زنان و مردان شرکت می کنند، با توجه به پتانسیل خوب استان بخصوص گنبدکاووس یک تیم از شهرستان گنبد هم به تیم کشورمان اضافه خواهد شد و مجموعا 3 تیم از کشورمان حضور خواهند داشت.

وی با بیان این که4 خرداد مهمانان وارد کشورمان شدند و برنامه ریزی هایی برای مراسمات افتتاحیه و اختتامیه در نظر گرفته شده، اضافه کرد: در کنار مهمانان هم 10 تیم اقتصادی و اجتماعی حضور خواهند داشت که امیدوارم بتوانیم استفاده لازم را از حضور آنان ببریم.

فرماندار ویژه گنبدکاووس اذعان کرد: 20 مهمان ویژه دیگر نیز به صورت داخلی در سطح فدراسیون به استان ما خواهند آمد و 20 رایزن فرهنگی نیز حضور خواهند داشت.

وی با بیان این که مهمانانی از استان های همجوار نیز خواهیم داشت افزود: پیش بینی می شود 5 هزار نفر از این مسابقات دیدن کنند که برای اسکان همه این افراد کلیه هتل های شهر و شهرهای اطراف در نظر گرفته شده است.

حمیدی تصریح کرد: جا دارد از کمک های بی دریغ شورای شهر تشکر شود و قرار است در کنار برگزاری این مسابقات آثا تاریخی شهرستان هم به مهمانان اهداء شود، همچنین در محوطه سالن المپیک آلاچیق هایی را برای معرفی صنایع دستی و پتانسیل منطقه برپا خواهیم کرد.

به گفته وی، یکی از موارد مهم و مورد توجه جایگاه خبرنگاران است که در نظر داریم به جای خبرنگاران کشوری و استانی از خبرنگاران شهرستان گنبدکاووس استفاده کنیم.

وی در توضیح اوزان شرکت کننده در این مسابقه گفت: آقایان در این مسابقات در 7 وزن60، 70، 80 ، 90 و 100 کیلوگرم و +100 و خانم ها هم در 6 وزن شرکت می کنند که همه آن ها از سه دوره مسابقات انتخابی برگزیده شده اند، در مجموعه 48 ورزشکار ایرانی در این مسابقات حضور دارند که از هر وزن 2 ورزشکار در اردوی تیم ملی معرفی می شوند که یکی از آن ها ذخیره خواهد بود.

وی اعلام کرد: استان ما سه دوره در سوپرلیگ آلیش حضور داشته و 2 فینالیست هم از استان شرکت کرده اند، در 5 خرداد رویداد ویژه سطح آسیا برگزار می شود و آن سمینار داوری آسیا به صورت علمی و عملی است که از هر کشور یک نماینده شرکت خواهند کرد تا به درجه سطح 1 برسند.

حمیدی گفت: همچنین در این روز اجلاس کنفدراسیون اسیا که هر تصمیم گیری هر 4 سال یکبار خواهد بود انجام می شود؛ کمیته ها در این اجلاس رئیس جدید را انتخاب می کنند.

وی ادامه داد: 6 خرداد مسابقات بانوان در صبح آن روز تا ساعت 13 و مسابقات آقایان از ساعت 15 تا 17 و 30 در سه وزن اول برای رسیدن به مرحله نهایی برگزار می شود.

فرماندار گنبدکاووس اضافه کرد: 7 خرداد 4 وزن دیگر مسابقه خواهند داد و در آخرین روز مراسم اهدای جوایز و اختتامیه برگزار خواهد شد و در روز 8 خرداد نیز مهمانان به کشورهای بر می گردند.

وی خاطرنشان کرد: با رایزنی های انجام شده توسط بسیج صدا و سیما این مسابقات به صورت زنده از شبکه 3 ، شبکه جام جم ، شبکه ورزش و شبکه استانی پخش خواهد شد، همچنین شبکه یک و شبکه 5 هم مسابقات را به صورت ضبط و پخش انجام خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.