چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۹:۰۲

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جهانتیغی روز چهارشنبه در مراسم رونمایی از نخستین گواهینامه الکترونیکی مهارت در زاهدان اظهار داشت: فرآیند طراحی ساختار…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جهانتیغی روز چهارشنبه در مراسم رونمایی از نخستین گواهینامه الکترونیکی مهارت در زاهدان اظهار داشت: فرآیند طراحی ساختار و تولید سامانه های سخت افزاری و نرم افزاری مربوط به صدور گواهینامه الکترونیکی مهارت  از سال گذشته در این سازمان در دستور کار قرار گرفت که با تلاش کارشناسان فنی و حرفه ای امروز به نتیجه مطلوب رسید.

وی افزود: در حال حاضر تمامی گواهینامه های مهارتی در سازمان آموزش فنی و حرفه ای با اتکا به توان و مهارت نیروی متخصص داخلی به صورت الکترونیکی صادر می شود.

وی در تشریح مزایای این گواهینامه اظهار داشت: سهولت در حمل و نگهداری، امکان ثبت 20 عنوان گواهینامه در یک کارت، ارتقای امنیت گواهینامه ها، افزایش سرعت در صدور از جمله مزایای اجرای این طرح است.

جهانتیغی ادامه داد: حذف فرآیندهای سنتی از قبیل نامه نگاری بین دستگاهی برای استعلام گواهینامه توسط سایر ارگان ها  و تسهیل در ارایه خدمات به مهارت آموزان و همچنین امکان دریافت استعلام به وسیله کد شناسایی از سایر سازمان ها از مزایای دیگر این نوع گواهینامه است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته در بخش های دولتی و خصوصی 35 هزار نفر در دوره های آموزش فنی و حرفه ای شرکت کردند افزود: تعداد 21 هزارنفر در بخش دولتی و بالغ بر 14 هزار نفر در بخش خصوصی در دوره های مهارت آموزی در سراسر استان شرکت داشتند.

وی ابراز داشت: تمامی تلاش های انجام شده در این اداره کل و سازمان آموزش فنی و حرفه ای در راستای تقویت و تسهیل به مظور تربیت و ورود نیروهای مولد کار به بازار متمرکز شده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.