شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۷:۰۳

به گزارش ایرنا از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران؛ علی اصغر توفیق در مراسم اعطای گواهی الکترونیکی از سوی وزارت صنعت،…

به گزارش ایرنا از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران؛ علی اصغر توفیق در مراسم اعطای گواهی الکترونیکی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به سازمان بورس افزود: بازار سرمایه و بورس از پیچیدگی ها و تاثیرات خاص سیاسی، اجتماعی و اقتصادی برخوردار است که ضرورت استفاده از امکانات الکترونیکی را برای تسریع در ارایه خدمات دو چندان می کند.

وی با اشاره به اینکه صدور این گواهی چندی است از سازمان بورس و اوراق بهادار مطرح شده بود، تصریح کرد: از این رو تلاش شد تا عملیاتی کردن این اقدام هر چه سریع تر در رئوس برنامه های ما قرار گیرد که امروز شاهد اجرای آن هستیم.

توفیق با بیان اینکه برای توسعه استفاده از گواهی و امضا الکترونیکی نیازمند راه اندازی دفاتر ثبت نام گواهی الکترونیکی(مراکز RA) بیشتری در کشور هستیم خاطر نشان کرد: در این راستا اقدامات لازم از سوی سازمان بورس اوراق بهادار صورت می گیرد تا متقاضیان به راحتی بتوانند از این خدمت نوین بهره مند شوند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تصویب ایجاد پنجره واحد تجارت الکترونیک به عنوان موضوعی حائز اهمیت یاد کرد و گفت: در این خصوص طی هفته های اخیر تعاملات مختلفی انجام شده و این موضوع در دستور کار جدی قرار گرفته است که پیش بینی می کنیم تا اسفند ماه سال جاری بتوانیم پنجره واحد تجارت الکترونیکی را در کشور عملیاتی کنیم.

وی اضافه کرد: هم اکنون در حال پیگیری مسائل تکنیکی و فنی این کار هستیم و بدین منظور نیز شورایی متشکل از نهادهای ذیربط به صورت مستمر در حال برگزاری است.

به گفته سرپرست مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، یکی از ملزومات رفتن به سوی پنجره واحد، ارایه امضای الکترونیکی است که امیدواریم در آینده شاهد توسعه هر چه بیشتر آن باشیم.

وی در ادامه یادآور شد: صدور و اعطای گواهی الکترونیکی به سازمان بورس و اوراق بهادار در واقع اولین گواهی الکترونیکی میانی دولتی بازار سرمایه محسوب می شود که باید بر تقویت این امر در سایر دستگاهها تاکید کرد.

همچنین در این مراسم رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: برنامه ریزی های مختلفی در خصوص الکترونیکی کردن اقدامات صورت گرفته است که اعتباربخشی خاصی به تبادل داده های ما در بازار سرمایه می دهد.

علی صالح آبادی تصریح کرد: دریافت این گواهی و امکان بهره مندی از گواهی و امضای الکترونیکی برای انجام معاملات بورس، نقطه عطفی در تبادلات اقتصادی محسوب می شود چرا که به سرمایه گذاران و فعالان در بازار بورس و سرمایه این امکان را می دهد تا در بستری امن و ضمن افزایش سرعت بخشی به انتقال اطلاعات نسبت به انجام معاملات خود اقدام کنند.

وی افزود: متقاضیان باید برای بهره مندی از این خدمت جدید به دفاتر ثبت نام گواهی الکترونیکی (مراکز RA) که مشخص شده مراجعه کنند ضمن اینکه برای این منظور، مراجعه به مراکز پلیس+10 ، دفاتر پیشخوان دولت الکترونیک و دفاتر اسناد رسمی از مراکز دیگری است که برای این هدف در نظر گرفته شده است و در آینده اعلام خواهد شد.

اقتصام(1)**1574**1594

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.