جمعه، ۱۴ آبان ۹۵ - ۱۲:۱۴
گوشی های آیفون

گوشی های آیفون در حالی هفته آینده وارد بازار ایران خواهند شد که رئیس اتحادیه دستگاههای مخابراتی در این خصوص از ورود رسمی…

گوشی های آیفون در حالی هفته آینده وارد بازار ایران خواهند شد که رئیس اتحادیه دستگاههای مخابراتی در این خصوص از ورود رسمی محموله گوشی آیفون جدید توسط شرکتهای دارای مجوز تا هفته آینده خبر داد و اعلام کرده که به دنبال ورود این گوشی ها حتما قیمت گوشی های آیفون در بازار کاهش می یابد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.


غلامحسین کریمی با بیان اینکه حدود ۸ شرکت برای واردات رسمی گوشی های آیفون اقدام کرده اند و از وزارت صنعت معدن و تجارت مجوز گرفته اند، اظهار داشت: محموله ۳ شرکت به زودی ترخیص شده و تا هفته آینده وارد بازار موبایل می شود.

گوشی های آیفون به دنبال دستور العمل های جدیدی که در ایران وضع شد مدتی از بازار جمع شدند و حالا رئیس اتحادیه دستگاههای مخابراتی با تاکید براینکه هفته آینده گوشی های آیفون جدید به صورت رسمی و با برگ سبز گمرک و شناسه ثبت شده (IMEI ) در بازار موبایل کشور عرضه می شود، خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود تا پایان آبان ماه سایر شرکتها که حدود ۵ شرکت دیگر هستند نیز کالای خود را وارد بازار کنند.

کریمی با بیان اینکه هم اکنون شاهد افزایش قیمت گوشی آیفون در کشور و تفاوت آن با نرخ بازارهای جهانی هستیم، اضافه کرد: برآورد می شود که با ورود رسمی گوشی ها به بازار، حباب قیمت آیفون شکسته می شود و این کالا قیمت منطقی به خود خواهد گرفت.

گوشی های آیفون

در این میان رئیس اتحادیه دستگاههای مخابراتی تعیین قیمت گوشی های آیفون را تابع نرخ ارز و تجارت بین المللی دانست و گفت: اصولا قیمت گوشی هایی که وارد ایران می شود با توجه به هزینه هایی که دربردارد، حدود ۳۰ درصد گرانتر است. اما حتی با این رقم هم گوشی هایی که به صورت رسمی وارد خواهد شد، از قیمت فعلی آیفون جدید ارزان تر خواهد بود.

غلامحسین کریمی در توضیحاتی بیشتر تصریح کرد: تمامی این شرکتها دارای مجوز خدمات از اتحادیه دستگاههای مخابراتی هستند و باید این گوشی ها را تا ۱۸ ماه گارانتی کنند.

به دلیل ورود غیرقانونی و قاچاقی جدیدترین مدل گوشی اپل (آیفون ۷ )، درابتدای ورود، قیمت این گوشی ها چند برابر بازار جهانی بود. هم اکنون نیز با گذشت نزدیک به دو ماه از رونمایی این مدل، این گوشی در بازار ایران بدون گارانتی و با قیمت بالا (از ۳ میلیون تا ۵ میلیون تومان) با توجه به رنگ و حجم حافظه خرید و فروش می شود.

[highlight]منبع[/highlight] : [highlight]mehrnews[/highlight]

یک دیدگاه برای “گوشی های آیفون هفته آینده رسما وارد بازار ایران خواهند شد + جزئیات”

  1. روستا گفت:

    خبر خوبی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.