چهارشنبه، ۱۹ شهریور ۹۹ - ۱۱:۱۴
گوشی هوشمند با بدنه شفاف

گوشی هوشمند با بدنه شفاف شاید پروژه جدید سامسونگ باشد که بسیار بلند پروازانه نیز است. در این مطلب از میهن پست به…

گوشی هوشمند با بدنه شفاف شاید پروژه جدید سامسونگ باشد که بسیار بلند پروازانه نیز است. در این مطلب از میهن پست به بررسی این خبر خواهیم پرداخت.

طراحی خاص گلکسی فولد به اندازه‌ی کافی بلندپروازی مهندسان سامسونگ را برآورده نکرده و تحقیقات روی موبایلی با بدنه شفاف را کلید زده‌اند. تصاویری که بر اساس اطلاعات پتنت منتشر شده از طراحی آینده‌نگرانه حکایت دارد.

ژانویه سال جاری (دی‌ماه) سامسونگ پتنت گوشی شفاف خود را ثبت کرد و اخیرا اطلاعات مربوط به این پتنت به دست رسانه‌ها رسیده است. بخشی از اطلاعات پتنت، مراحل و فناوری‌های پیچیده‌ی ساخت این دستگاه را به‌همراه اطلاعاتی در مورد مشخصات آن نشان می‌دهد .

«LetsGoDigital»، از اطلاعات پتنت الهام گرفته و تصاویری از گوشی شفاف طراحی کرده که دستگاه را از زوایای مختلف نشان می‌دهد. در گوشی‌های شفاف، هر پیکسل از نمایشگر می‌تواند نور را از خود عبور دهد. درنتیجه، گوشی شفاف شبیه به پنجره‌ای است که تنها دستگیره‌های آن مشخص است.

گوشی هوشمند با بدنه شفاف

گوشی هوشمند با بدنه شفاف

رویای طراحی و تولید گوشی‌های شفاف موضوع جدیدی نیست و پیش از این نیز ال‌جی در سال 2009 گوشی «ال‌جی GD900» را معرفی کرد که البته تنها کیبورد دستگاه شفاف بود.

به فاصله‌ی کوتاهی و در سال 2010 نیز سونی اریکسون، «اکسپریا Pureness» را با نمایشگر شفاف معرفی کرد که البته از کیفیت مطلوبی برخوردار نبود و به معنای واقعی نمی‌توانست تصویری از گوشی شفاف به نمایش بگذارد.

سامسونگ در زمینه‌ی تولید گوشی‌های شفاف تلاش‌های متعددی انجام داده و پیشتر نیز نمایشگرهای شفاف OLED را توسعه داده است. البته کره‌ای‌ها در این مسیر با مشکلات و محدودیت‌های بسیاری مواجه بوده‌اند. همین مسایل باعث شده‌، پروسه‌ی تولید گوشی شفاف با مشکلاتی روبه‌رو شود.

گوشی هوشمند با بدنه شفاف

برای مثال محل قرارگیری باتری و سایر قطعات داخلی دستگاه باید به‌گونه‌ای باشد که مانع شفافیت نمایشگر گوشی نشود. در سال 2013 شرکت فناوری تایوانی «پولیترون»، همین مساله را در توسعه گوشی هوشمند شفاف داشت و سیم‌ها و SD کارت گوشی مشخص بود.

به‌نظر نمی‌رسد سامسونگ قصد داشته باشد فناوری مربوط به گوشی‌های شفاف را در سایر دستگاه‌ها سامسونگ همچون گوشی‌های سری گلکسی اس یا گوشی‌های سری نوت نیز پیاده سازی کند. اما بحث تحقیق و توسعه در این زمینه همچنان ادامه دارد و کره‌ای‌ها به دنبال عبور از مرزهای فعلی در تولیدات خود هستند.

گوشی هوشمند با بدنه شفاف

باید ببینیم آیا کاربران واکنش مثبتی به خرید چنین گوشی‌های هوشمندی از خود نشان می‌دهند؟ و آیا چنین دستگاه‌هایی اگر به مرحله‌ی تولید برسند، فروش خوبی به همراه خواهند داشت یا خیر؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.